Італійські експерти розповіли, які заходи можуть допомогти ризик безпліддя у чоловіків і жінок. Однією з рекомендацій є захист від венеричних захворювань.

Безпліддя – це патологія, яка, згідно з визначенням Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, характеризується відсутністю зачаття після 12-24 місяців регулярного інтимного життя. Експерти з Італії розробили керівництво, яке допомагає знижувати ризик безпліддя, збільшуючи ймовірність вагітності при відсутності встановленої причини, що заважає цьому.

Важливою умовою є належне ставлення до свого здоров’я, не можна нехтувати навіть банальною інфекцією, яка може привести до незворотних наслідків, що стосується обох статей. Варто враховувати, що надмірне зниження маси тіла може поставити під загрозу плодючість. А при плануванні поповнення в сім’ї важливо знати, що через 30 років у жінок і після 40 років у чоловіків генетична якість ооцитів і сперміїв погіршується.

Читайте також:  Які хвороби може спровокувати неправильний догляд за зубами та ротовою порожниною?

Знизити ризик безпліддя дозволяє своєчасний захист від венеричних захворювань, що стосується використання презервативів і відмови від безладних статевих зв’язків. Що стосується представників сильної статі, то вони повинні враховувати, що при заняттях спортом прийом анаболіків, призначених для швидкого збільшення м’язової маси, призводить до погіршення фертильності. Куріння також впливає негативно на плодючість.

Експерти відзначають, навіть випадкове вживання деяких ліків може перешкодити нормальному виробленню гормонів і завдати шкоди статевій системі. Ідеальний варіант – щоденна фізична активність, не менше 30 хвилин на свіжому повітрі, що покращує настрій, секрецію гормонів і підтримує здорову вагу.