Вважається, що бути у стосунках – значить бути щасливим. Але що про це свідчить наука?

Кілька десятиліть тому люди часто шукали любов лише через те, що боялися громадського несхвалення. Але тиск суспільства у цьому плані поступово зменшувався. Зараз вважається цілком нормальним бути без пари або жити разом із кимось без укладання шлюбу.

Понад 40% населення Канади самотні. І кількість тих, хто живе один, все зростає, пише Phys.org.

Існує кілька стереотипів, пов’язаних із самотністю. Наприклад, твердження у тому, що самотні люди зазвичай нещасні і хворі. Це зовсім не так. Як правило, такі люди більш товариські, активні та незалежні.

Ось у чому полягають переваги самотності.

Збільшення кількості соціальних зв’язків. Часто соціальні зв’язки в одиноких людей – міцніші і ширші. Люди без пари часто є більш соціально активними. Шлюб у цьому плані може бути замкнутим. Коли у вас вже є партнер, ви з меншою ймовірністю станете шукати підтримки або корисної соціальної взаємодії.

Поліпшення фізичної форми. Самотні люди частіше думають про своє фізичне здоров’я та покращують його. Відомо, що одинокі більше часу, ніж у шлюбі, витрачають на фізичні вправи. Тож у середньому вони мають нижчий індекс маси тіла. Вони також більш стабільний рівень загального добробуту, самооцінки, задоволеністю життям проти парами.

Незалежність. Зазвичай самотні люди самодостатні. У них більше шансів на особистісне та психологічне зростання, на розвиток.

Але самотній спосіб життя має кілька мінусів. Відомо, наприклад, що у шлюбі живуть довше. Крім того, наукові дослідження показують, що ті, у кого погане фізичне, психологічне, емоційне здоров’я, рідше одружуються і частіше рано вмирають.

Ще самотні люди харчуються гірше, ніж одружені. А ще у людей, які перебувають у шлюбі, кращі фінансові умови і вони менше схильні до ризикованої поведінки на кшталт зловживання алкоголем.

У той же час важливо відзначити, що не всі романтичні стосунки приносять задоволення та переваги. При розлуці люди можуть відчувати сильний стрес, і це може негативно позначитися на здоров’ї.

Загалом дослідження доводять одне: наші соціальні зв’язки дуже важливі. Від кількості та якості відносин (не важливо, дружніх, романтичних чи якихось інших) з іншими людьми залежить фізичне та психічне здоров’я, поведінка, ризик смерті.