ГоловнаНовини Здоров'я6 корисних властивостей простої морквини

6 корисних властивостей простої морквини

Морква є одним з кращих продуктів, доступних взимку для зміцнення здоров’я. Цей скромний коренеплід має широкий ряд корисних властивостей, включаючи захист від раку і хвороб серця, регуляцію цукру і інсуліну в крові, скорочення черевного жиру.

сік моркви

Сприяє здоровому зору. Морква дуже багата каротином, який перетворюється в організмі людини вітамін A, благотворно впливає на стан очей і якість зору. Крім того, в моркві містяться антиоксиданти лютеїн і зеаксантин, що захищають сітківку і кришталик. Дослідження, опубліковане в Американському журналі офтальмології, показало, що у жінок, які їли більше двох порцій моркви в тиждень, ризик розвитку глаукоми був на 64% нижче у порівнянні з жінками, які їли менше однієї порції.

Читайте також:  Дієта для жовчного міхура: 9 найкращих продуктів

Підтримує імунітет. Вітамін С, присутній в моркві, життєво важливий для імунної підтримки і загоєння. Вітамін А, який утворюється завдяки морквяного каротину, також підтримує імунну систему і відіграє важливу роль у формуванні та захисту слизових оболонок, які діють як бар’єри, що перешкоджають проникненню мікробів в організм.

Врівноважує рівень цукру в крові. Розчинна клітковина в моркві допомагає регулювати рівень цукру в крові і інсуліну, а також підтримує здоров’я травної системи. Для цього моркву потрібно вживати сирою або злегка приготовленою, в такому випадку морква має низький глікемічний індекс.

Допомагає контролювати вагу. Морква на 88% складається з води. Плюс волокна. Ця комбінація підвищує наповненість шлунка, сприяє швидкому і тривалому насиченню, знижує тягу до солодкого. Також дослідження показують, що розчинна клітковина в моркві допомагає боротися з черевним жиром.

Читайте також:  Простий продукт знижує ризик діабету, хвороб серця і раку

Знижує ризик раку. Антиоксиданти, що містяться в моркві, пов’язані зі зниженим ризиком розвитку декількох видів раку, наприклад, рак легенів. Згідно з даними Американського журналу клінічного харчування, у людей з високим споживанням каротиноїдних антиоксидантів ризик розвитку раку легенів знижений на 21%. Крім того, речовини моркви ефективні для захисту від колоректального раку, раку простати і лейкемії.

Стабілізує артеріальний тиск. Калій в моркві грає ключову роль в регулюванні кров’яного тиску. Цей мінерал врівноважує рівень натрію і допомагає виводити з організму надлишок натрію і рідини, що знімає тиск з серця. З цієї ж причини морква корисна для позбавлення від набряків після занадто великої кількості солоної їжі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News