Вчені з США, що представляють Каліфорнійський університет, спростували популярну народну теорію про набагато меншу шкоду кальяну у порівнянні з сигаретами. Куріння кальяну наближає смерть через наслідки серцевих порушень, заявили дослідники.

Фахівцями був проведений експеримент за участю 48 осіб. Після того, як випробуваним заміряли серцевий ритм і артеріальний тиск, їм запропонували покурити кальян протягом 30 хвилин. Потім у добровольців знову заміряли параметри серцевого ритму і тиску, заодно зафіксувавши рівень нікотину в крові.

Цей експеримент показав, що куріння кальяну істотно підвищує показник артеріальної жорсткості, що є найбільш істотним фактором збільшення ризику виникнення серцево-судинних патологій. За словами вчених, спостережувані ними фізіологічні зміни в організмі курців кальяну повністю співставні з тими, що спостерігаються у людей, що палять звичайні сигарети, – кальян нітрохи не слабкіше.

Крім того, фахівці окремо зазначають, що у використовуваному в кальянах тютюні присутні штучні хімічні речовини, які при виробництві звичайних сигарет законодавчо заборонені. Їх наявність лише посилює ту шкоду, що завдає куріння кальяну судин і серцевого м’яза.

«Один сеанс куріння кальяну збільшував частоту серцевих скорочень на 16 ударів в хвилину, а також підвищував артеріальний тиск», – констатували автори.