Є напої, якими не можна запивати ліки ні за яких обставин, – про це заявив фахівець, клінічний фармаколог Світлана Нікольська. Компоненти, що входять до складу цих напоїв, впливають на процес засвоєння медикаментів: в деяких випадках такий вплив може провокувати далекосяжні небезпечні наслідки.

Чим небезпечно запивати ліки: алкоголь. Його вживання підвищує кислотність в шлунку, і в результаті розщеплення ліків може прискоритися. Відповідна реакція організму при цьому може виявитися непередбачуваною. Найважчий удар в такому випадку припадає на печінку.

Чим небезпечно запивати ліки: грейпфрутовий сік. Цей напій блокує синтез ферменту CYP3A4, відповідальний за всмоктування ліків у ШКТ. Інакше кажучи, сік просто робить препарати марними, не діючими. Грейпфрутовий сік нейтралізує ефект контрацептивів, антигістамінних, протисудомних, знеболюючих препаратів, ліків для зниження холестерину, антидепресантів.

Чим небезпечно запивати ліки: кава. Даний напій швидко виводить з організму антибіотики, що в рази знижує їх ефективність. Кава в компанії з болезаспокійливими – пекельна суміш: при такому поєднанні серйозно підвищується вірогідність токсичної дії медикаментів, особливо небезпечних для печінки, нирок і серця.

Чим небезпечно запивати ліки: чай. Речовина танін в складі чаю має здатність зв’язувати залізо. З цієї причини чай – напій, абсолютно не підходить для запивки ліків від залізодефіцитної анемії. Крім того чай не поєднується з препаратами, що призначаються для лікування розладів нервової системи.

Чим небезпечно запивати ліки: газована вода. Велика кількість цукру і вуглекислого газу в газованій воді викликають бродіння. При цьому дія ліків може як сильно сповільнюватися, так і навпаки, проявлятися в дуже значній мірі.

Чим небезпечно запивати ліки: мінеральна вода. Мінералка – напій лужний, тобто, знижує кислотність шлункового соку. Значить, ліки будуть розщеплюватися повільно і частиною виходити зі шлунка зовсім не засвоєними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НЕБЕЗПЕЧНІ ПОЄДНАННЯ ЛІКІВ З ЇЖЕЮ