Шкідлива звичка завдає ще більшої шкоди серцю, ніж передбачалося раніше. Такого висновку дійшли вчені з Копенгагенського університету.

Протягом десятків років дослідникам було відомо, що куріння провокує закупорку артерій, а це прямий шлях до інфарктів та інсультів. Дослідження за участю майже 4000 осіб показало, що сигарети роблять серця більш щільними і слабкими, через що вони насилу перекачують кров по організму. І чим більше людина курить, тим слабше працює його серце.

Втім, спостереження також показали, що після відмови від куріння серце може, як то кажуть, отямитися. Тому кинути палити ніколи не пізно, як наголошують кардіологи з Данії. Вони довели, що через куріння на загрозу наражаються не тільки кровоносні судини, а й усе серце.

Десятки досліджень показували, що куріння пов’язане із серцевою недостатністю. Нікотин небезпечно збільшує частоту серцевих скорочень та підвищує артеріальний тиск. При спалюванні сигарети виділяються різноманітні отруйні речовини, включаючи окис вуглецю, який замінює кисень у крові, тим самим знижуючи його доступність для серця.