Різні спеції і прянощі володіють рядом корисних властивостей. У тому числі користю відрізняється і куркума. Про це ми і розповімо в нашому матеріалі.

Дослідженням у цій області зацікавилися наукові фахівці з Каліфорнійського університету. Їм вдалося довести, що куркума здатна поліпшити пам’ять людей майже на цілих 30 відсотків! До того ж ця пряність полегшує депресивний стан. Вчені запевняють, що за рахунок споживання куркуми знижуються накопичення токсичних білків в областях мозку, які зв’язані з пам’яттю та емоціями. А, як відомо, підвищення рівнів таких білків пов’язано з розвитком хвороби Альцгеймера.

Відзначається, що куркумін — це з’єднання, яке надає куркумі характерний жовтий колір. Завдяки йому поліпшується пам’ять і підтримується психічне здоров’я. Справа в тому, що це з’єднання володіє протизапальними властивостями. Саме з цим може бути пов’язаний такий вплив куркуми на людський мозок, припускають фахівці. До речі, куркумін також корисний при артриті, онкологічних і серцевих захворюваннях.

Додамо, що в дослідженні взяли участь чотири десятки осіб, вік яких становив від 50 до 90 років. Вони протягом 18 місяців два рази щодня або 90 міліграмів куркумину, або плацебо. Практично всі добровольці скаржилися на проблеми з пам’яттю, але були здорові за це. У результаті з’ясувалося, що пам’ять у людей покращилася на 28 відсотків.

Дослідження в даній області продовжаться.

Джерело: 7mednews