У популярних напоях були виявлені мікрочастинки пластику. При проникненні в організм частинки пластику своїм впливом можуть викликати астму, аутоімунні захворювання, а також захворювання серцево-судинної системи.

Частинки пластику останнім часом все частіше виявляють у продуктах харчування і напоях, про що повідомляється на офіційній сторінці ООН в Twitter з посиланням на дані Міжнародного економічного форуму.

«На сьогоднішній день обсяг пластику, виробленого людиною, дорівнює 8,3 мільярда метричних тонн – більше, ніж будь-якого іншого матеріалу, крім сталі і цементу. Нещодавно елемент був знайдений в бутильованій воді, в рибних консервах, в устрицях, в меді і пиві», – інформує пост на сторінці ООН в соцмережі.

Проблема забруднення ними навколишнього середовища, за оцінками наукових експертів, здобуває зростаючу актуальність. Ще 30 років тому ризику постраждати через попадання в організм мікрочастинок пластику були піддані лише люди, які працювали у виробництві виробів з пластмаси.

Сьогодні отримати смертельну дозу хімікатів ризикує практично будь-хто. Вчені стверджують, що мікрочастинки пластику присутні в оббивці меблів, килимах, у вентиляційних отворах побутової техніки, в одязі їх синтетики. Навіть просто вдихаючи повітря на вулиці можна отримати неабияку дозу крихітних пластикових частинок.

Втішає лише те, що ця проблема не залишається без уваги. Нещодавно країни «Великої сімки» оголосили про свою ініціативу розпочати рішучу боротьбу з пластиком і до 2030 року налагодити переробку 100% усіх пластикових відходів.