Медики називають баклажани та артишоки серед овочів, найбільш корисних у справі зниження підвищеного рівня холестерину.

Підвищений холестерин має на увазі надлишок у крові жирової речовини – це порушення є однією з провідних причин ішемічної хвороби серця. Але вчені констатують, що певні природні сполуки можуть бути дуже корисними зниження рівня холестерину.

Зокрема, такі сполуки містяться у овочах. Фахівцями були названі овочі, здатні завдяки своїм сполукам знизити рівень холестерину на 30%, – це баклажани, артишоки та квасоля.

Баклажани. Овочі багаті на розчинну клітковину і містять хлорогенову кислоту, яка проявила себе в наукових випробуваннях як засіб, що знижує рівень холестерину в сироватці крові.

Артишок. Вони містять мало жиру, але водночас багаті на клітковину, вітаміни, мінерали та антиоксиданти. Перевага артишоків – істотна концентрація у складі фолієвої кислоти, вітамінів З повагою та К, і навіть мінералів – магнію, фосфору, калію, заліза. Цей склад сприяє оздоровленню судин. У дослідженнях на тваринах було зафіксовано зниження рівня «поганого» холестерину ЛПНГ на 30%, а зниження рівня тригліцеридів на 22% після регулярного вживання екстракту артишоку.

Квасоля. Вона особливо багата на розчинну клітковину. Організму потрібно багато часу для її перетравлення – це означає, що ви довше відчуваєте себе ситим після їжі і утримуєтеся від перекушування, що сприяють збільшенню вмісту холестерину. Також квасоля багата білком, вітамінами та мінералами, містить мало жирів. Вчені радять людям, які намагаються зменшити свій рівень холестерину, частіше замінювати квасолею продукти з високим вмістом насичених жирів, такі як м’ясо, жирні вершки або жирні молочні продукти.