На ринку існує безліч продуктів, які рекламують як “чудодійні ліки” від старості. Тим часом лікарі та вчені не втомлюються повторювати, що старіння є природним процесом, який зупинити неможливо. Однак є кілька способів, які здатні сповільнити його. Фахівці назвали кілька дієвих правил, що допоможуть продовжити молодість організму.

Боротьба з окисним стресом та запаленням

За словами доктора Наяна Пателя (Nayan Patel), першою лінією захисту організму від окисного стресу є антиоксиданти та глутатіон зокрема. “Наші тіла створюють глутатіон, використовуючи амінокислоти з їжі. Він виводить токсини з організму, поглинає вільні радикали і підвищує клітинну функцію. Це означає, що глутатіон не тільки запобігає окислювального стресу, але й допомагає організму боротися з його наслідками”, – розповів лікар.

Читайте також:  Хто найчастіше вмирає від інфаркту

Патель пояснив, що через окислювальний стрес органи поступово втрачають свою здатність працювати на належному рівні. Найбільше цей процес помітний стан шкіри.

Одним із головних наслідків окисного стресу стає запалення. Якщо цей процес переростає в хронічний, то в результаті руйнуються здорові тканини, що призводить до різних вікових захворювань. У боротьбі з окислювальним стресом допоможе рослинна дієта з високим вмістом фруктів, овочів та зернових продуктів, зазначив лікар. Він порадив збільшити щоденну активність та спробувати зайнятися йогою чи медитацією.

Відключатися від гаджетів

Лікар нагадав, що важливо періодично відпочивати від будь-яких гаджетів. “Намагайтеся знизити рівень стресу, витрачаючи менше часу на смартфони, комп’ютери, ноутбуки та інші гаджети. Ці пристрої створюють електромагнітні поля, які також викликають окислювальний стрес”, – розповів він.

Читайте також:  "Невеликий" знак на шкірі, який сигналізує про діабет

Дієта “блакитної зони”

Терапевт Кент Пробст (Kent Probst) вважає, що ключем до довголіття є правильне харчування. Зокрема, добре зарекомендувала себе дієта мешканців так званої блакитної зони. “Цей спосіб харчування заснований на традиційних продуктах країн, що оточують Середземне море”, – пояснив він. Дієта складається з різноманітних рослинних продуктів, включаючи свіжі сезонні фрукти та овочі, горіхи, насіння, бобові, свіжі трави та цілісні зерна. Основними продуктами тваринного походження є дика риба та інші морепродукти. При цьому сири, птиця та яйця споживаються в менших кількостях і рідше. Червоне м’ясо вживається дуже рідко й у невеликих кількостях. Основним джерелом жиру є оливкова олія, додав Пробст.

Читайте також:  4 ознаки того, що метаболізм працює неправильно