ГоловнаНовини Здоров'яВчені про вплив забрудненого повітря на ризик вроджених вад

Вчені про вплив забрудненого повітря на ризик вроджених вад

Жінки, що піддаються впливу забрудненого повітря безпосередньо перед зачаттям або першим місяцем вагітності, мають підвищений ризик виникнення дитини з вродженими вадами розвитку, такими як розщелина губи чи піднебіння, і дефектів серця.

Забруднення повітря

До таких висновків прийшли вчені з University of Cincinnati, а результати своєї роботи опублікували на сторінках “The Journal of Pediatrics”.

Метою дослідницької групи було оцінити зв’язок між збільшенням впливу тонкого пилу, суспендованого в повітрі (PM2,5) у призаплідному періоді, та ризику вроджених вад у потомстві.

Тверді частинки PM2.5 вкрай шкідливе для здоров’я людини атмосферне забруднення. Його молекули настільки крихітні, що вони можуть розташовуватися глибоко в нижніх дихальних шляхах, включаючи легені, і навіть проникати в кровоток.

Для цілей дослідження, науковці проаналізували дані з записів про народження, зібрані в Департаменті охорони здоров’я штату Огайо, та дані про суспендовані частинки атмосфери, зібраних на 57 станціях моніторингу в штаті Огайо. Вони з’єднали географічні координати місця проживання матері з найближчою станцією моніторингу та розрахували середній вплив пилу. Потім вони оцінювали взаємозв’язок між порушеннями, виявленими у новонароджених, та виявленням їх матері на PM2,5 під час вагітності.

– Ми помітили, що найбільш критичний період, тобто такий, в якому вплив суспендованих частинок матиме найбільший вплив на здоров’я майбутньої дитини, – це час від місяця до зачаття по місяць після запліднення, – пояснює доктор Емілі Дефранко, головний автор дослідження. – Незважаючи на те, що ризик дещо збільшений, слід приділяти увагу і не зупинятися на діях, спрямованих на зменшення впливу суспільства на шкідливі частинки, що літають в повітрі.