Жінки, що піддаються впливу забрудненого повітря безпосередньо перед зачаттям або першим місяцем вагітності, мають підвищений ризик виникнення дитини з вродженими вадами розвитку, такими як розщелина губи чи піднебіння, і дефектів серця.

До таких висновків прийшли вчені з University of Cincinnati, а результати своєї роботи опублікували на сторінках “The Journal of Pediatrics”.

Метою дослідницької групи було оцінити зв’язок між збільшенням впливу тонкого пилу, суспендованого в повітрі (PM2,5) у призаплідному періоді, та ризику вроджених вад у потомстві.

Тверді частинки PM2.5 вкрай шкідливе для здоров’я людини атмосферне забруднення. Його молекули настільки крихітні, що вони можуть розташовуватися глибоко в нижніх дихальних шляхах, включаючи легені, і навіть проникати в кровоток.

Для цілей дослідження, науковці проаналізували дані з записів про народження, зібрані в Департаменті охорони здоров’я штату Огайо, та дані про суспендовані частинки атмосфери, зібраних на 57 станціях моніторингу в штаті Огайо. Вони з’єднали географічні координати місця проживання матері з найближчою станцією моніторингу та розрахували середній вплив пилу. Потім вони оцінювали взаємозв’язок між порушеннями, виявленими у новонароджених, та виявленням їх матері на PM2,5 під час вагітності.

– Ми помітили, що найбільш критичний період, тобто такий, в якому вплив суспендованих частинок матиме найбільший вплив на здоров’я майбутньої дитини, – це час від місяця до зачаття по місяць після запліднення, – пояснює доктор Емілі Дефранко, головний автор дослідження. – Незважаючи на те, що ризик дещо збільшений, слід приділяти увагу і не зупинятися на діях, спрямованих на зменшення впливу суспільства на шкідливі частинки, що літають в повітрі.