Ось список сильнодіючих натуральних розріджувачів крові, які ви можете додати до свого раціону та оздоровчого режиму, щоб поліпшити кровообіг і запобігти утворенню небезпечних для життя тромбів, які можуть спричинити серйозні захворювання.

Кайенський перець

Кайєнський перець містить саліцилат – природний агент, що розріджує кров, який цінується за його протитромбозну дію.

“Він також містить капсаїцин, який, як було доведено в кількох дослідженнях, має гіполіпідемічні, антигіпертензивні, антидіабетичні та протижирові властивості”, – говорить лікар-кардіолог Олег Варфоломєєв.

З цих причин кайенський перець часто приймають у формі капсул для покращення здоров’я серцево-судинної системи та кровообігу.

Касія (кориця)

Кориця, особливо кориця касії, багата на ароматний органічний фітохімічний кумарин, потужний антикоагулянт, який фактично використовується для виробництва варфарину – ліки, що використовуються для запобігання утворенню або збільшення шкідливих тромбів.

Краще додавати корицю в їжу та напої, ніж приймати добавки з корицею протягом тривалого часу, що може бути проблематично і може призвести до проблем з печінкою через підвищене споживання кумарину.

Часник

“Дослідження показало, що щоденне вживання невеликої кількості часнику, особливо свіжого, сирого часнику, може бути корисним для запобігання тромбозу”.

Алліцин – один з основних активних компонентів часнику, що надають йому особливий смак та аромат, – та інші фітосполуки часнику допомагають запобігти утворенню тромбів.

Імбир

Імбир – ще одна протизапальна спеція, яка може допомогти запобігти зсіданню крові. В огляді літератури, опублікованому в журналі PLoS One, зазначається, що він запобігає утворенню тромбів за рахунок зниження рівня тромбоксану – гормону, який змушує тромбоцити агрегувати або злипатися, а також звужувати артерії.

Як і кайенський перець, імбир містить саліцилат – хімічна речовина, здатність якого вивчалася на предмет запобігання тромбозу, який виникає, коли в артерії або вені утворюється тромб.

Гінко білоба

Дослідження продемонстрували потужні антитромбоцитарні властивості гінкго, які пригнічують агрегацію тромбоцитів та активність тромбіну. Фібринолітичний ефект гінкго можна порівняти з ефектом стрептокінази і може мати високу терапевтичну цінність.

Екстракт листя гінкго білоба доступний у вигляді добавок у вигляді таблеток або капсул, але не забудьте спочатку проконсультуватися з лікарем.

Зелений чай

Потужні антиоксиданти в зеленому чаї, особливо епігаллокатехін галлат (EGCG), мають антиагрегантні та антикоагулянтні властивості.

“Катехіни зеленого чаю допомагають запобігти агрегації тромбоцитів. Оскільки зелений чай – це чайний лист, приготований на пару, а не такий оброблений, як чорний чай або чай улун, ви отримаєте трохи більше користі для здоров’я від чайного листя”.

Хоча зелений чай дуже корисний, слід бути обережним, якщо вам доводиться приймати антикоагулянтні препарати.

Омега-3 жирні кислоти/риб’ячий жир

Прийом добавок омега-3 може покращити здоров’я серцево-судинної системи та допомогти запобігти загусенню крові.

Омега-3 запобігає надто швидкому згортанню крові. У той же час добавки омега-3 допомагають знизити рівень холестерину та покращити здоров’я крові.

Куркума

“Дослідження показує, що куркумін, корисний поліфенол у куркумі, інгібує тромбін – протеазу, яка відіграє роль у згортанні крові. Щоденне вживання цієї спеції каррі може допомогти зберегти її природний антикоагулянтний статус”.

Вітамін Е

Вітамін Е має протизгортаючу активність і діє як потужний розріджувач крові. Вживання продуктів, багатих на вітамін Е, таких як авокадо, мигдаль, броколі, манго, шпинат, насіння соняшнику і цільнозернові продукти, можуть допомогти запобігти захворюванням серця і кровоносних судин.