Чай є другим за популярністю напоєм в світі, поступаючись тільки воді. Вчені продовжують відкривати все нові властивості у цього напою, доводячи його користь для здоров’я.

Зокрема, дослідження, опубліковане в журналі Cellular Physiology and Biochemistry, виявило переваги вживання чорного і зеленого чаю. Враховуючи, що минулі дослідження підтвердили здатність їх антиоксидантів боротися з раком і покращувати здоров’я серцево-судинної системи, група вчених з Каліфорнійського університету вирішила перевірити, чи можуть ці напої викликати розширення кровоносних судин і знизити тиск.

В результаті було виявлено, що два поліфеноли активують ген KCNQ5, який регулює нервову активність і запобігає звуженню судин.

Читайте також:  Спекотна погода: які поради щодо охолодження не працюють

Проте є щось, що зводить нанівець все корисну дію чаю. Йдеться про молоко, яке люблять додавати в напій багато людей по всьому світу. З’ясувалося, що молоко пригнічує активацію гена KCNQ5 і, як наслідок, заважає зниженню кров’яного тиску.

Однак вчені підкреслили, що саме по собі молоко таким ефектом не володіє. Властивість активується тільки в поєднанні з чорним чаєм.