Слабкість, погіршення зору, запаморочення, втрата координації входять в перелік тих ознак, які допомагають розпізнати інсульт. Ці симптоми назвала дитячий невролог Тетяна Батишева. Лікар повідомила і про те, хто схильний до інсультів.

Фахівець нагадала, що при інсульті у людини спостерігається втрата здатності говорити або розуміти сенс мови інших людей. Також можуть бути присутніми такі ознаки, як сплутаність свідомості, сильний головний біль.

Лікар назвала перші симптоми інсульту.

«Перші симптоми інсульту включають в себе раптову слабкість або оніміння обличчя, руки, ноги, частіше в одній половині тіла; погіршення зору на один або обидва ока, запаморочення, втрату координації і рівноваги», – розповіла Тетяна Батишева.

В якості допомоги потерпілій від інсульту людині лікар порадила в першу чергу викликати швидку допомогу. Потерпілого слід покласти так, щоб його голова була піднята на 30 градусів і повернена набік. Необхідно розстебнути комір і послабити всі здавлюючі речі (краватка, шарф, ремінь), забезпечити приплив свіжого повітря.

«Ні в якому разі не можна давати ліки, годувати, поїти і турбувати, а у разі судом намагатися розтиснути зуби», – зазначила невролог.

Говорячи про схильності до інсульту, Батишева повідомила, що вона властива людям, що страждають від ожиріння, атеросклерозу, артеріальної гіпертензії, цукрового діабету, а також власникам шкідливих звичок.

У дітей схильність до інсульту визначається патологіями кровоносної системи, аномаліями судин головного мозку, вродженими та набутими захворюваннями серця.

Джерело: МедікФорум