Крем-супи не повинні вживати дорослих людей на регулярній основі, констатувала медик Тетяна Рикалова.

Лікар-дієтолог Рикалова пояснила в інтерв’ю, як крем-супи можуть шкодити організму. Фахівець розповіла, що подібне подрібнення інгредієнтів (ті ж овочі) знижує поживну цінність продуктів. Зокрема організм при цьому отримує менше вітамінів, мікроелементів.

«Їхня поживна цінність знижується через технологію приготування: підігріву та механічного подрібнення. А клітковина розварюється і стає перетравлюваною замість потрібної неперетравлюваної», – сказала Рикалова про крем-супи.

Дієтолог додала, що приготування таких супів робить складні вуглеводи, що містяться в овочах, простими – в результаті збільшується їхній глікемічний індекс. Це означає, що прийом страви з кремоподібною текстурою, практично позбавленої клітковини, викликає швидке зростання рівня цукру в крові та його різкі коливання, які несприятливо позначаються на організмі.

До того ж, при поїданні занадто м’якої їжі зубощелепний апарат не отримує необхідного для нього навантаження.

Також дієтолог звернула увагу на те, що крем-супи нерідко бувають насичені жирними, калорійними, далеко не найкориснішими компонентами, наприклад, такими як обсмажені овочі, шинка, плавлений сир або вершки. Величезна кількість жиру в таких стравах, який до того ж швидко засвоюється через відсутність клітковини, може стати надмірним навантаженням для підшлункової залози та інших органів травлення.