Крем-супи не повинні вживати дорослих людей на регулярній основі, констатувала медик Тетяна Рикалова.

Лікар-дієтолог Рикалова пояснила в інтерв’ю, як крем-супи можуть шкодити організму. Фахівець розповіла, що подібне подрібнення інгредієнтів (ті ж овочі) знижує поживну цінність продуктів. Зокрема організм при цьому отримує менше вітамінів, мікроелементів.

«Їхня поживна цінність знижується через технологію приготування: підігріву та механічного подрібнення. А клітковина розварюється і стає перетравлюваною замість потрібної неперетравлюваної», – сказала Рикалова про крем-супи.

Дієтолог додала, що приготування таких супів робить складні вуглеводи, що містяться в овочах, простими – в результаті збільшується їхній глікемічний індекс. Це означає, що прийом страви з кремоподібною текстурою, практично позбавленої клітковини, викликає швидке зростання рівня цукру в крові та його різкі коливання, які несприятливо позначаються на організмі.

Читайте також:  Ознака недоумства, яку можна помітити дивлячись у дзеркало

До того ж, при поїданні занадто м’якої їжі зубощелепний апарат не отримує необхідного для нього навантаження.

Також дієтолог звернула увагу на те, що крем-супи нерідко бувають насичені жирними, калорійними, далеко не найкориснішими компонентами, наприклад, такими як обсмажені овочі, шинка, плавлений сир або вершки. Величезна кількість жиру в таких стравах, який до того ж швидко засвоюється через відсутність клітковини, може стати надмірним навантаженням для підшлункової залози та інших органів травлення.