Багато з нас намагаються позбутися від жиру на тілі. Нібито без нього буде красивіше і здоровіше. Але чи так це насправді? Та й взагалі навіщо потрібен жир на тілі? Розкриваємо 7 дивовижних фактів, про які ви, ймовірно, не чули.

Факт № 1: жир потрібен в організмі

Навряд чи природа помилилася, коли створювала жир в тілі людини. Всі люди народжуються з величезним запасом жирових клітин — адипоцитів. Все життя організм стежить, щоб їх не стало занадто мало. Напевно, багато хто знає, що коли пацієнт робить ліпосакцію, то жирові клітини майже разом утворюються, але в іншому місці. Тому що жир потрібен організму і на цьому все. Інше питання – в якій кількості.

Факт №2: жир – це запас енергії

В організмі людини з нормальною статурою завжди є від 10 до 15 кілограмів жирової тканини. Цього цілком достатньо, щоб прожити близько двох місяців, поїдаючи не таку вже й велику кількість їжі. Голодування ж не допоможе позбутися від жиру на тіла. Навіть навпаки. Коли організм витрачає жирові запаси, клітини не пропадають, а зменшуються в розмірі. Коли голодування або дієта закінчиться, то вони знову наповняться, збираючи енергію на чорний день.

Факт №3: жир рятує від холоду

Можливо, ви помічали, що жителі північних регіонів набагато щільніші, ніж жителі жарких країн. Вся справа в тому, що шар підшкірного жиру у них більший. Це дозволяє захиститися від переохолодження, температурних перепадів, холоду.

Факт №4: жир — частина ендокринної системи

Що стосується жіночого тіла, то в ньому жир виконує функцію естрогенів. Коли жінка втрачає багато жиру, то це може позначитися на менструальному циклі, репродуктивній здатності. Адже жир синтезує речовину під назвою лептин. Він відповідальний за підтримку дітородної функції, за статеве дозрівання у підлітків. Також в жирі зберігаються жиророзчинні вітаміни, потрібні для здоров’я і краси.

Факт №5: жир зберігає воду

Запас води у людини зберігається в жирових відкладень. Різке зменшення його кількості призводить до в’янення шкіри, старіння, сухості, зморшок і втрати еластичності.

Факт №6: жир — джерело стовбурових клітин

Жирові клітини можна перетворювати в індуковані стовбурові клітини. Вчені з’ясували, що з жиром зробити це набагато простіше і ефективніше. Тому відкачані жирові клітини під час ліпосакції можуть стати так званим жирним золотом. Але це, звичайно, не вартує того, щоб накопичувати жир на тілі.

Джерело: МедікФорум