У той час як багато людей часто шукають продукти, які можуть збільшити їх тривалість життя на кілька років, експерт попередив про продукти «Франкенштейн», які натомість можуть забрати їх у них. Від жирів до підсолоджувачів, ось найгірші порушники.

“Щороку публікуються нові дослідження або результати досліджень, і засоби масової інформації виходять в місто, рекламуючи нові суперпродукти або дієти на планеті”, – сказала дієтолог Василіса Пономарьова. «Я думаю, що корисніше перевернути концепцію суперпродуктів і натомість поглянути на продукти Франкенштейна — справжніх монстрів, які ховаються у ваших шафах і, як було доведено, сприяють розвитку хвороб та скороченню вашого життя».

Хоча цукор і сіль є «ключовими» злочинцями, до інших складних продуктів належать:

  • Транс-жири
  • Штучні підсолоджувачі
  • Ультраоброблені продукти

Транс-жири

Кілька років тому ходили розмови про заборону токсичних трансжирів. Цей тип жиру, призначений для поліпшення смаку та збільшення терміну придатності, міститься в печиві та тістечках. Хоча продукти, багаті на трансжири, можуть бути смачними, жирні винуватці можуть підвищити рівень «поганого» холестерину і знизити рівень «хорошого» холестерину. Це означає збільшення ризику серцевих захворювань, інсульту та діабету 2 типу».

Штучні підсолоджувачі

Сприяючи збільшенню ваги та ожирінню, підсолоджувачі втручаються у ваш «природний мікробіом кишечника і можуть збільшити кількість бактерій, які витягують енергію з нашої їжі та перетворюють її на жир». Цей процес може призвести до того, що ви наберете зайві кілограми.

Ультраоброблені продукти

Найбільшим предиктором захворюваності на рак є вживання в їжу продуктів, що зазнали глибокої обробки, протягом усього життя.

«Під ультрапереробленою їжею я маю на увазі практично все, від готових страв до кексів, солодощів та чіпсів. Вони містять непристойну кількість цукру, солі та трансжирів, що робить їх ідеальною їжею Франкенштейна».