У розвитку хвороби беруть участь кілька факторів, але серед менш очевидних причин – фруктові соки. Згідно з деякими дослідженнями, деякі фруктові соки можуть збільшити ризик раку стравоходу на 70 відсотків.

Споживання підсолоджених напоїв зростає у всьому світі, і штучно підсолоджені напої та фруктові соки є одними з найпопулярніших видів.
Обидва напої мають одну спільну рису — підсолоджувачі; цукроза та кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози.

Фруктові соки, природно, містять більше натуральних антиоксидантів та поживних мікроелементів, але їх основним недоліком для здоров’я є більш високий вміст вільного цукру.

Вони також містять суттєво низький рівень клітковини в порівнянні з цілісним фруктами, що забезпечує певний рівень захисту від хвороби.

Читайте також:  Лікар назвав 4 прості правила швидкого засипання

Однак основна небезпека полягає у вмісті вільного цукру в соку, тому що це безпосередньо сприяє надмірному споживанню енергії.

Зрештою, якщо напій вживається постійно, це може призвести до довгострокового збільшення ваги, що є сумнозвісним попередником раку.

Досі не так багато доказів того, що дієта з низьким вмістом цукру чи вуглеводів знижує ймовірність раку. Єдиним винятком є ​​рак стравоходу, трубки, що йде від серця до шлунка. Дослідження показує, що цукор та підсолоджені напої можуть підвищити ймовірність цього раку на 70 і більше відсотків.

Незважаючи на їхній “здоровий образ”, фруктові соки зазвичай містять «високий рівень простого цукру, а їхній глікемічний індекс вищий, ніж у цілісних фруктів.

Читайте також:  Вісцеральний жир: 3 напої «найімовірніше» сприяють накопиченню жиру на животі

Однак деякі фруктові соки мають зворотний зв’язок із раком, а це означає, що вони можуть знизити ризик.

Є дані про те, що споживання цитрусових «суттєво» знижує ризик раку стравоходу.