Від стану кишечника залежить благополуччя всього організму, тому важливо підтримувати здоровий стан цього органу і прагнути до того, щоб травлення працювало без перебоїв. Про те, як оздоровити кишечник, фахівці розповіли на порталі Focus Online.

Біль у животі, здуття, проблеми з травленням… коли кишечник не працює належним чином, людина відчуває млявість і слабкість, болючість. Крім того, травлення пов’язане з емоційним станом: коли воно погане, це погіршує настрій, сприяє депресії, стресу, підвищеного неспокою.

За словами вчених, в кишечнику живе понад 100 мільйонів нервових клітин, через які він може «спілкуватися» з усіма іншими частинами тіла. Сьогодні є достатньо даних припускати, що деякі захворювання нервової системи починаються в кишечнику, і там же розташований «другий мозок» організму.

В цілому в кишечнику налічується понад 10 трильйонів бактерій, які діляться на 400 видів – більшість з них знаходяться в товстій кишці. Вони дуже важливі для імунної системи і утворюють функціональну біологічну одиницю, яка також називається мікробіом або кишкова флора.

«Кишкові бактерії можуть бути корисні для нас, але також можуть завдавати шкоди – це залежить від їх співвідношення і відрізняється для кожної людини. Бактеріальний баланс порушується через односторонню дієту або хімічні речовини, таких як антибіотики або гриби – тоді ж погіршується і здоров’я. Якщо кишечник не функціонує належним чином, ми не отримуємо в потрібній мірі поживні речовини, що може сприяти розвитку різних захворювань», – розповіли експерти.

Що на їхню думку можна зробити для оздоровлення кишечника?

Лікарі підкреслюють, що принципово важливі дві життєві звички: захищеність від стресу, яку забезпечує правильний баланс між особистим життям, відпочинком і роботою, а також збалансований раціон. Тобто, це насамперед низький рівень споживання цукру, тваринного жиру і червоного м’яса, контроль над споживанням продуктів промислового виробництва і фастфуду, велика кількість овочів, фруктів і цільнозернових продуктів.

«Страва, яка робить наш кишечник здоровим, має складатися з цільних зерен, різноманітних бобових, овочів, хорошої олії і горіхів», – пояснили фахівці.

Крім цього, для оздоровлення кишечника вони рекомендують вживати пребіотики і пробіотики, пити достатню кількість води і підтримувати регулярну фізичну активність.

Джерело: МедікФорум