Лікар-дієтолог Маріят Мухіна розповіла в пресі про продукти, що продовжують людське життя. До їх списку увійшли в тому числі кисломолочні продукти, чай, помідори.

Виданню “Аргументи і факти” лікар повідомила, що ряд продуктів допомагають запобігати захворюванням за рахунок вмісту в них високого рівня антиоксидантів. Тим самим дані продукти продовжують і життя.

Мухіна пояснила, що антиоксиданти захищають клітини організму від руйнівної для них дії вільних радикалів. У клітинах організму завжди присутня якась кількість вільних радикалів – молекул з вільним електроном, що володіють підвищеною здатністю до взаємодії з іншими молекулами. Ці частинки необхідні для здійснення нормальних процесів дихання, обміну речовин, знищення чужорідних бактерій. Однак при підвищенні їх концентрації в організмі клітини піддаються окисленню, яке згубно для них, викликає розвиток запалень, раку.

Лідером за рівнем антиоксидантів, що захищають від дії вільних радикалів, є зелений чай, зазначила дієтолог. За словами Мухіної, чай потрібно пити щодня.

Також лікар рекомендує вживати в їжу фініки. Вони містять багатий набір амінокислот, включаючи вкрай важливий для нервової системи триптофан. Крім того в фініках присутні глутамінова і нікотинова кислоти, завдяки яким підтримується здорова робота ШКТ і відновлюються пошкоджені клітини.

Крім цього лікар радить вживати обліпиху – вона забезпечує організм ретинолом, необхідним для хорошого стану шкіри і здоров’я очей.

Крім зеленого чаю, фініків і обліпихи в список сприяють довгого життя продуктів лікар також внесли кисломолочні вироби, чорницю і помідори.

Джерело: МедікФорум