«Ми повинні усвідомлювати збільшення тривалості нашого здоров’я, а не нашого життя», – така концепція довголіття доктора медицини Френка Ліпмана, який є новатором у функціональній та інтегративній медицини. “Їжте менше, більше смійтеся, справляйтеся зі стресом, серйозно ставтеся до сну.”- така “догма” Френка Ліпмана.

3 поради Френка Ліпмана

1. Рухатися усвідомлено

Мова йде не тільки про те, щоб більше займатися фізичними вправами, як каже Ліпман, але і про те, що вони повинні бути свідомими і розумними. Фізичні вправи мають вирішальне значення для зміцнення нашого здоров’я.

«Коли ви стаєте старше, стає важче відновлюватися, коли ви травмуєте себе. Тому важливо змінити спосіб тренування відповідно до Вашого тіла”, – говорить він.

Тим не менш, тренування може мати протилежний вплив на здорове старіння, якщо ми не будемо виконувати вправи безпечно і правильно. За словами Ліпмана, ключ до здорового старіння полягає в усвідомленому русі, який штовхає ваше тіло, але не настільки, щоб викликати травму.

2. Контрольований стрес

«Невеликий стрес насправді корисний для вас», – стверджує Ліпман.

Ця ідея “невеликого стресу” охоплює широкий спектр – сплески високоінтенсивних вправ, спекотні і холодні температури і голодування. Все це способи, за допомогою яких ми можемо піддавати наші тіла невеликому стресу і стимулювати довголіття.

«Вони трохи напружують ваше тіло, цього достатньо, щоб стимулювати те, що деякі люди зараз називають цими генами довголіття».

Як ніби фізичні труднощі вчать ваше тіло краще справлятися з будь-якими серйозними стресорами (тобто хворобами і стресами навколишнього середовища), які можуть виникнути на вашому шляху.

3. Не ставтеся до життя занадто серйозно.

Остання порада Ліпмана (і, можливо, найважливіша) – пам’ятати про те, щоб насолоджуватися життям. У нашому світі “біологічного злому” і ретельного вимірювання ми можемо настільки захопитися всіма показниками, аналізами крові та обмеженнями їжі, що це може принести більше шкоди, ніж користі.