Щоб уникнути раку прямої кишки важливо регулярно проходити медогляди, що дозволяють своєчасно помітити поліпи. На це вказала італійський лікар Рената Гілі, яка розповіла про способи профілактики раку прямої кишки.

За даними лікаря, рак прямої кишки займає третє місце серед найпоширеніших у світі онкологічних недуг. За кількістю смертей цей тип раку вже на другому місці.

«В останні роки спостерігається стійка тенденція зростання цього захворювання серед людей, що не досягли віку 50 років», – зазначає Рената Гілі.

На думку лікаря, пусковим механізмом у розвитку цього виду раку є такі фактори, як недостатня фізична активність, куріння, а також зайва вага. Дуже великий вплив робить вживання шкідливих продуктів – переробленого червоного м’яса, ковбаси, цукру, алкоголю.

Читайте також:  Про небезпеку розігрітої в пластиковій тарі їжі попередила ендокринолог

Фахівець пояснила, що більшість випадків раку товстої кишки розвиваються від поліпів, які спочатку не складаються з злоякісних клітин. Важливо виявити такі поліпи і вести за ними спостереження: це дозволяє при необхідності вжити своєчасних заходів і не допустити раку. Зробити це найбільш ефективно можна лише одним способом: вчасно і з необхідною регулярністю проводити скринінг, підкреслила лікар.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News