Трохи чорного шоколаду на сніданок забезпечують зниження ризику смерті від інсульту або інфаркту майже на 50%.

Відразу кілька досліджень, проведених в США, показали, що кілька кусочків чорного шоколаду повинні бути частиною сніданку – в цьому випадку здоров’я людини отримує неоціненну користь.

Зокрема, співробітники Університету Джона Хопкінса встановили, що трохи чорного шоколаду на сніданок забезпечують зниження ризику смерті від інсульту або інфаркту майже на 50%. Це відбувається за рахунок того, що какао і чорний шоколад мають протизапальну дію на судинну систему, задаючи їй на майбутній день відповідний режим роботи. Показово, що практично до тих же висновків прийшли і фахівці Університету Школи громадської охорони здоров’я Гарвардського університету. За словами цих експертів, чорний шоколад надзвичайно корисний для судин, так як сприяє зниженню артеріального тиску та зменшення рівня «поганого холестерину» в крові.

Читайте також:  Щоденне вживання бананів може шкодити здоров'ю

У свою чергу, медики, які представляють Університет Каліфорнії в Сан-Франциско, з’ясували, що регулярне поїдання чорного шоколаду підвищує чутливість тканин до інсуліну, що є дуже хорошою профілактикою діабету.

«У людей, які щодня вживають шоколад з високим вмістом флавоноїдів, поліпшується стан судин, починаючи після двох тижнів вживання шоколаду», – пояснили каліфорнійські вчені. За їх словами, в такому шоколаді міститься епікатехін, що є різновидом флавоноїдів какао. Потрапляючи в організм, він сприяє вивільненню певних активних речовин, які збільшують кровоток і забезпечують кращу провідність кровоносних судин, а також більш насичене живлення тканин і органів кров’ю.

Читайте також:  Ніколи не купуйте шампуні із цими трьома речовинами

Також медики вказують на те, що шоколад з підвищеним вмістом какао підсилює дію нейротрансмітерів – речовин, які передають електричні сигнали від однієї нервової клітини до іншої. Якщо врахувати, що в ряду таких речовин знаходяться «гормони гарного настрою» серотонін і допамін, неважко зрозуміти, чому вживання шоколаду провокують такі позитивні симптоми, як швидке засинання, а також зменшення синдрому хронічної втоми і неприємних проявів ПМС.

Єдиною проблемою на цьому позитивному тлі залишається те, що справжній чорний шоколад, який не містить непотрібних домішок і цукру, зустрічається у продажу не так вже й часто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ШОКОЛАД: НА ВСІ ВИПАДКИ ЖИТТЯ

Читайте також:  Лікар пояснив, про які симптоми говорить відчуття холоду

ШОКОЛАД ЗАХИЩАЕ ВІД ЖИРУ НА ТАЛІЇ

5 ШКІДЛИВИХ ПРОДУКТІВ, ЯКІ ВИЗНАЛИ КОРИСНИМИ