Фахівці Університету Колорадо-Денвера стверджують , що всього один келих вина в день може захистити організм від хвороб нирок , а якщо хвороба вже діагностована , то вино врятує серце.

У ході дослідження вченими було доведено , що вживання вина в обсязі до 1 келиха в день знижувало показники хронічної хвороби нирок на 37 % порівняно з людьми , які взагалі не п’ють вино. А у людей з уже розвиненою хворобою нирок серцева недуга діагностувалася на 29 % рідше.

За статистикою за 2003-2006 роки на 5852 осіб, з яких 1031 людина мала хронічне захворювання нирок , спостерігався позитивний ефект вина. В принципі , раніше вчені вже радили випивати 1 келих червоного вина жінкам з хворобами нирок і до 2 келихів вина чоловікам з подібним діагнозом , які бажають зберегти здоров’я серця .

Користь вина зумовлена ​​вмістом спирту і антиоксидантів. В цілому вино здатне підвищувати рівень ліпопротеїнів високої щільності ( ” корисного холестерину ” ), тим самим , захищаючи артерії від пошкоджень. У рамках останнього дослідження не проводилася грань між червоним і білим вином. І в цілому точний механізм впливу вина на нирки поки не описаний.

Але варто пам’ятати , що надмірне споживання вина здатне підвищити тиск , що спровокує розвиток хронічної хвороби нирок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СТАКАН ВОДИ ВРАНЦІ ЗАХИЩАЄ ВІД ХВОРОБ