Неприємний запах з рота, або галітоз, є симптомом патологій ротової порожнини, а в ряді випадків – внутрішніх органів. Британський стоматолог-хірург Вікас Прінья (Vikas Prinja) розповів, що неприємний запах з рота може бути викликаний утворенням так званих пробок в мигдалинах.

Пробки в мигдалинах (тонзилоліти) утворюються в результаті взаємодії продуктів життєдіяльності патогенних мікроорганізмів з солями мінералів, перш за все кальцію. Це кальцифікована речовина накопичується в поглибленнях мигдалин, повідомляє NVL.

Доктор Прінья зазначив, що пробки в мигдалинах нерідко можуть бути причиною галитоза. Це підтверджує дослідження бразильських вчених, звіт про який опублікований в British Dental Journal. При вивченні показників пацієнтів дослідники виявили тонзилоліти у 75% осіб з неприємним запахом з рота, тоді як у пацієнтів без цього симптому тонзилоліти спостерігалися всього в 6% випадків.

Медики відзначають, що якщо наявність пробок в мигдалинах не супроводжується турбують людини симптомами, лікування не потрібно. В іншому випадку рекомендується звернутися до фахівця.