Нервовий стрес і напруга часто є супутниками життя людини у великому сучасному місті. Фахівець розповів, як можна зміцнити нервову систему, щоб не переживати з будь-якого приводу.

В першу чергу, вам допоможуть захоплення і хобі, які дозволять скинути напругу, що накопичилася за день, і позбутися негативних нав’язливих думок. Про це заявив лікар-психотерапевт вищої категорії Борис Богомислов.

Заспокоїтися і налаштуватися на позитивний лад також допоможуть контрастний душ вранці, гімнастика, а також плавання, пише видання «Аргументи і факти».

Також фахівець розповів про методику прогресивної нервово-м’язової релаксації по Джекобсону, слідувати якій можуть всі бажаючі, оскільки вона досить проста.

«Вправа виконується в положенні стоячи або сидячи. Завдання – до межі напружити м’язи всього тіла. Обличчя, шия, плечі, руки, торс, ноги – все повинно бути в сильній напрузі. Напружити м’язи обличчя можна, наприклад, зморщивши лоб і зціпивши зуби. Потім з кожним маленьким видихом потрібно «випускати пар» і досягти таким чином стану повної розслабленості. Можна повторити кілька циклів», – розповів Богомислов.

Щоб вправа працювала ефективно, робити її потрібно регулярно. Це допоможе вам здобути сталеві нерви, переставши переживати з будь-якого дрібного приводу, додав лікар.