Деякі симптоми можуть здаватися дуже неприємними і тривожними, і все ж не слід відразу думати про рак. Якісь ознаки, незважаючи на хворобливість, все ж помилково пов’язувати з онкологією.

Так, наприклад, якщо людина страждає від головного болю або болю в спині протягом кількох років, це не може бути симптомом раку. У разі раку болю б не тривали так довго, захворювання давно б призвело до фатальних наслідків.

У той же час помилкою було б пов’язувати з раком різкий біль або раптове підвищення температури тіл – настільки стрімко рак себе не проявляє, його розвиток займає деякий час.

Якщо хтось виявляє у себе болюче ущільнення на тілі і впадає паніку, він лише марно витрачає нерви. У разі раку новоутворення при натисканні, як правило, не викликають болю. Тим не менш, з будь-яким ущільненням слід звертатися до лікарів.

Також обов’язково потрібно відвідати мамолога при виникненні болю в молочних залозах. Але думати про те, що це рак, не варто: злоякісні ущільнення зазвичай не провокують больових відчуттів.

Нерідко можна прочитати, що одним із симптомів, що говорять про можливий колоректальний рак, є запори. Але це так, якщо спостерігаються і інші зміни в роботі кишкового тракту: переміжна з запорами діарея, кров в калі, зміна його кольору і запаху. У більшості випадків запор без супроводжуючих симптомів вказує на необхідність перегляду режим харчування і фізичних навантажень.