Стрес є частиною життя, і він може як спонукати до виконання нових завдань і розвитку, так і гальмувати всі плани й давати відчуття безпорадності. Сильне потрясіння через сварку, розлучення, хворобу, втрату роботи чи іншу болісну життєву подію може змусити зійти з колії чи навпаки консолідувати всі сили на подолання проблеми. Ви можете відчувати пригніченість або тривогу, і це нормально, якщо вона не залишається з вами аж надто довго.

Рекомендуємо звернутися до сімейного лікаря чи психотерапевта, якщо ви відчуваєте тривогу більше кількох тижнів, щоб не пропустити появу серйозних психоемоційних розладів. Терапія, ліки та інші стратегії можуть допомогти. Зокрема, важливо, щоб людина, яка часто відчуває стрес, отримувала всі необхідні корисні мікроелементи: вітаміни, мінерали, омега жирні кислоти тощо (https://eva.ua/ua/brnd-196045/). Нестача деяких мікроелементів може негативно впливати на нервову систему.

Бувають раптові чи повсякденні ситуації, яких нам не вдається уникнути, але вони завдають психоемоційної шкоди. Однак є досить прості методи, які можуть допомогти впоратися зі стресом, перш ніж він стане занадто сильним. У цій статті пропонуємо прості поради, які можуть допомогти керувати стресом.

Активність + відпочинок = профілактика стресу

Варто почати з того, що фізична активність може допомогти покращити сон. А здоровий сон є профілактикою, що допомагає зберегти спокій. Якщо ви виспалися, то вам під силу контролювати свої реакції на емоційні подразники. Відомо, що люди, які багато рухаються, як правило, покращують глибокий сон, який допомагає оновлювати мозок і тіло. Унормований режим активності та відпочинку слугують профілактикою стресу.

Однак фізична активність допомагає також у випадку, якщо ви вже піддалися стресовому стану й не можете його контролювати. Для того, щоб хоч трохи заспокоїтися, можна виконати вправи, прогулятися в парку, піти на пробіжку, покататися на велосипеді чи поприбирати у власній оселі. Рух стимулює організм виділяти ряд гормонів, зокрема ендорфіни й ендоканабіноїди, які сприятливо впливають на настрій.

Способи, які допомагають убезпечитися від сумних емоцій

  • Навчіться говорити «ні». Знайте свої межі та дотримуйтеся їх.
  • Розірвіть стосунки чи обмежте кількість спільного часу з людьми, які часто провокують вас на погані емоції.
  • Візьміть під контроль джерела інформації. Якщо новини спричиняють тривожні думки, то варто обмежити їх вплив.
  • Якщо ви забагато працюєте, скоротіть список справ. Проаналізуйте свій графік і ті завдання, які не є необхідними, відкладіть чи відмовтеся від їх виконання.

Не висувайте себе на другий план, розбирайтеся з проблемами безпосередньо, докладаючи всіх зусиль, щоб передбачити їх і запобігти.

Як швидко перемкнутися в стресовій ситуації?

Коли ви виснажені на роботі, засмучені через новину або роздратовані через сварку, потрібен швидкий спосіб віднайти рівновагу. Найшвидший метод зменшити вплив стресу — зробити глибокий вдих носом і довгий видих ротом, залучити органи чуття: що ви бачите, чуєте, відчуваєте смак. Зателефонуйте близькій людині, перегляньте фотографії, де ви відчували себе щасливими, послухайте улюблену музику, обійміть домашнього улюбленця — оберіть свій метод заспокоєння.

Ефективний самоконтроль допомагає позбутися впливу стресових ситуацій на ваше життя, щоб ви могли бути щасливішими й продуктивнішими. Основна мета — збалансоване життя, у якому є час для роботи, стосунків, відпочинку та розваг, а також стійкість, щоб витримувати тиск і розв’язувати проблеми. Але управління стресом не є універсальним. Тому важливо експериментувати та з’ясовувати, що більше допомагає саме вам.

*На правах реклами