Який знеболюючий препарат підійде саме вам? Яка ефективність препарату і його побічні дії? Чи варто знеболюючі приймати без рецепта лікаря, або краще проконсультуватися з фахівцем? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в цій статті.

При виникненні больових відчуттів найголовніше – виявити причину болю. Лікування повинне бути спрямоване саме на усунення болю. Знеболюючі препарати використовується для симптоматичного лікування. Вони дозволяють швидко зняти больовий синдром, що особливо важливо при хронічних захворюваннях, які періодично загострюються болем (наприклад, артрити).

При менструальних болях або кишковій коліці найкраще скористатися спазмолітиками, а не знеболюючими. Болі в області серця можуть бути куповані нітрогліцерином, а при больових відчуттях в стравоході можуть допомогти антацидні препарати (від печії).

Читайте також:  Які вітаміни потрібні жінкам після 50 років

Іншими словами, перед тим, як приймати знеболюючі препарати, бажано виявити причину больових відчуттів. Проконсультуйтеся з лікарем, і з’ясуйте, чи дійсно вам потрібні знеболюючі?

Вибираючи той чи інший препарат, завжди керуйтеся рекомендаціями лікаря та відомостями в інструкції. Найбільш популярними знеболюючими препаратами вважаються аспірин, парацетамол, ібупрофен і німесулід. Колись популярний анальгін сьогодні застосовується все рідше через серйозних побічних дій, до яких він може призвести.

Аспірин

Це одне з найпопулярніших знеболюючих засобів у світі. Препарати ацетилсаліцилової кислоти вивчені досить добре. Вони дуже ефективні при поєднанні больових відчуттів з високою температурою.

Аспірин найкраще приймати після вживання їжі, запиваючи його водою або молоком. В останньому випадку зменшується подразнююча дія на шлунок.

Варто мати на увазі, що ацетилсаліцилова кислота протипоказана при запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту: гастриті, виразковій хворобі. Також аспірин не рекомендується при менструальних болях. Препарат протипоказаний дітям і підліткам.

Читайте також:  Види мамопластики та показання до операції: рекомендації спеціалістів

Біль

Парацетамол

Препарати з парацетамолом вважаються найменш токсичними. Вони рідше за інших анальгетиків викликають побічні ефекти і практично повністю безпечні для шлунка.

При високій температурі тіла парацетамол діє м’яко, поступово знижуючи жар. Цей препарат можна приймати дітям і вагітним жінкам.

У великих дозах парацетамол негативно впливає на печінку, тому уважно вивчайте інструкцію і дотримуйтеся дозування.

Ібупрофен

Ібупрофен, як і парацетамол, вважається одним з найбезпечніших знеболюючих засобів. При цьому знеболююча дія ібупрофену сильніша, ніж у парацетамолу.

Ібупрофен володіє і протизапальною дією, тому його можна застосовувати при болях в суглобах.

Для шлунково-кишкового тракту ібупрофен безпечніший аспірину, хоча іноді може і викликати подразнення слизової шлунка. При тривалому застосування ібупрофен може викликати порушення в роботі нирок.

Читайте також:  Лазерна епіляція: що це таке і чим характеризується?

Німесулід

Німесулід володіє вираженим знеболюючим ефектом, при цьому він не робить негативного впливу на шлунково-кишковий тракт. Німесулід, як і ібупрофен, ефективний при болях в суглобах. Болезаспокійливий ефект німесуліду триває до 12 годин.

В останні роки з’явилися дані про негативний вплив німесуліду на печінку. Крім того, цей препарат викликає сонливість, тому після його прийому не рекомендується сідати за кермо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХРОНІЧНИЙ ГОЛОВНИЙ БІЛЬ

ЧОМУ БОЛИТЬ СПИНА: 10 ПРИЧИН ТА ШЛЯХІВ ВИРІШЕННЯ

БОЛІ У СПИНІ. ЧОМУ ЛІКИ НЕ ДОПОМАГАЮТЬ?