Для людського організму більш корисним, ніж молоко та інші молочні продукти є сир.

Чому лікарі називають сир найкориснішим з широкого ряду молочних продуктів, пояснив кандидат медичних наук Костянтин Спахов.

“Сир корисніший за молоко і молочних продуктів – в ньому практично немає лактози, молочного цукру. В останні роки доведено, що цей цукор реально шкідливий”, – розповів терапевт виданню «Аргументи і факти».

Ще одна перевага сиру полягає в тому, що він містить повноцінний білок, життєво необхідний організму людей. За словами лікаря, сир є його найбагатшим джерелом в порівнянні з іншими молочними продуктами.

Але як же бути з тим, що сир, крім іншого, містить багато жиру? Лікар пояснив, що хоча це дійсно так, жир з сиру людське тіло засвоює абсолютно особливим чином, тому навіть з урахуванням своє жирності він продовжує залишатися найкориснішим в порівнянні з іншою «молочкою».

“Сир володіє особливою матрицею, тому жир засвоюється з нього інакше, ніж з молочних продуктів. Нещодавно в Ірландії було проведено дослідження, що показує, що сир набагато менше підвищує холестерин в крові, ніж вершкове масло”, – поділився Спахов.