Усиновити дитину в будь-якій державі не так легко. Потенційні батьки повинні відповідати критеріям, які забезпечать безпечний і щасливий розвиток прийомної дитини в новій родині. При цьому діти з дитячого будинку мають набагато більше шансів на усиновлення в дитячому віці (за умови відносного здоров’я). Такі високі вимоги з двох сторін призводять до того, що багато сирот так і залишаються жити в притулках і дитячих будинках.

Гомосексуальні сім’ї в цьому плані набагато менш прискіпливі. Дозвіл на всиновлення дітей в одностатевих сім’ях – явище відносно недавнє, тому в пам’яті таких пар ще надто свіжі спогади, коли поява дитини в їх сім’ї було нездійсненною мрією.

Сьогодні, з легалізацією одностатевих шлюбів в США і низці інших країн, все змінилося. Радіти цьому, чи ні? У суспільстві, як і очікувалося, поки немає єдиної думки. Покоління дітей, вихованих в одностатевих сім’ях, тільки починає ставати на ноги і вести по-справжньому самостійне життя. Тому зараз з’являється можливість глибоко дослідити й оцінити вплив такого «незвичайного» дитинства на становлення особистості дитини.

Одностатеві пари, в процентному співвідношенні, набагато частіше звертаються за допомогою в усиновленні дітей, вже хоча б тому, що альтернативних варіантів у них не так багато. Враховуючи тенденцію, яка формується, психологи і психіатри намагаються передбачити майбутнє усиновлених малюків. Головним чином йдеться про те, що ж більш травматично для малюка: мати сім’ю, де обоє батьків – мама або тато, або не мати сім’ї зовсім. Слід враховувати також важливий момент: одностатеві сім’ї частіше за інших беруться за всиновлення досить дорослих дітей і дітей з серйозними хронічними захворюваннями – тобто дітей, шанси яких потрапити в іншу сім’ю мінімальні.

Науковий аргумент

Сьогодні публікується безліч досліджень, багато з яких говорять про відсутність різниці між дітьми гетеросексуальних і гомосексуальних пар.

Слід зазначити, що багато дітей, які живуть в гомосексуальних сім’ях, є рідними для одного з подружжя. Діти залишаються з мамою чи татом після невдалих попередніх відносин, або народжуються вже в гомосексуальному союзі за допомогою штучного запліднення.

Так, дані дослідження одностатевих пар та їхніх дітей у Німеччині від 2008 року демонструють, що близько 48% таких дітей були народжені в гомосексуальній сім’ї, а 44% складають діти від попереднього шлюбу. При цьому 89% гомосексуальних пар у Німеччині живуть без дітей, але багато з них прагнуть усиновити дитину.

Ці ж дослідники стверджують, що вплив батьків на дитину в таких сім’ях більш позитивний, ніж у гетеросексуальних. Так, гомосексуальні батьки набагато рідше і неохоче виявляють жорсткі санкції до дитини, а атмосфера в таких сім’ях більш м’яка і розкута, що дозволяє дітям вільно виражати себе.

Одностатевий шлюб

Складається враження, що і правда, немає різниці, гетеросексуальна у тебе сім’я, або гомосексуальна. При цьому паралельно ведеться робота зі шкільними вчителями та вихователями в дитячих садах, щоб забезпечить дитині одностатевої сім’ї сприятливі умови навчання. І хоча питання «добре чи погано жити з гомосексуалістами» все одно залишається відкритим, кожна доросла людина може відповісти для себе, що краще – залишатися сиротою, або мати прийомних батьків-гомосексуалістів.

Наука чи провокація?

Одне з найбільш скандальних досліджень з даної тематики було проведено соціологом Марком Регнерусом в США. Пошуки відповідей велися півтора року, і в 2012 годурезультати були опубліковані у виданні Social Science Research. Вчений стверджує, що перспектива бути дитиною гомосексуальної пари виглядає небезпечно. Під тиском прихильників усиновлення дітей одностатевими парами, результати та методи дослідження були піддані ретельній перевірці. Незабаром з’явилися дані, що свідчать про те, що дослідження Регнеруса було створено на замовлення консервативного Уізерспунского інституту для маніпуляції думкрою громадськості.

Лесбіянки з дітьми

У дослідженні Регнеруса брали участь 3 тисячі дорослих дітей гомосексуальних пар. Але тільки двоє з них виховувалися одностатевими батьками протягом значного періоду життя, обидва – в сім’ях лесбіянок. Результат показав, що 25% з них хворіли ЗПСШ, 40% лояльно ставляться до подружньої невірності, 24% думають про самогубство. Усвідомлюють свою гетеросексуальну орієнтацію менше 70%. Третина вихідців із сімей гомосексуалістів і лесбіянок є безробітними, а близько 65% з них жили на державні допомоги у своїх батьківських сім’ях. Питання, чи трапляються депресії та самогубства, венеричні захворювання і безробіття у дітей гетеросексуальних сімей, залишається риторичним. Всі дані дослідження відкриті для можливості незалежного аналізу.

Питання усиновлення дітей гомосексуальними парами не може бути закрито не тільки через істотний дефіцит прийомних батьків. Діти з дитячого будинку, можливо, віддадуть перевагу бути усиновленими парою лесбіянок або геїв, ніж залишатися безпритульними сиротами. У багатьох країнах при усиновленні враховують думку дитини, якщо вона вже досягла певного «свідомого» віку. Так чи інакше, враховуючи дослідження незалежних вчених і прислухаючись до прогресивних думок, з часом суспільство навчиться адекватно реагувати на подібні питання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВЧЕНІ РОЗГАДАЛИ ПРИРОДУ ГОМОСЕКСУАЛІЗМУ

ВЧЕНІ ПОЯСНИЛИ, ЧОМУ ГОМОФОБИ САМІ МОЖУТЬ БУТИ ГЕЯМИ

НЕДОЛЮБЛЕНІ ДІТИ