Перевірте, чи немає в вашому арсеналі цих небезпечних звичок!

Навіть якщо у вас немає ні діабету, ні переддіабетичного стану, важливо знати про ці повсякденні звички, які підвищують рівень цукру в крові. Не зловживайте ними навіть у тому випадку, якщо ніколи не стикалися з підвищеним рівнем глюкози — і особливо, якщо у вас є приводи для контролю свого рівня цукру.

Відмовлятися від сніданку

Якщо у вас надмірна вага, вам особливо важливо снідати — в іншому випадку після обіду ваш рівень цукру підвищиться сильніше. Крім того, регулярний відмова від сніданку підвищує ризик розвитку діабету на 21% – саме такі результати показало дослідження, підсумки якого були опубліковані в виданні American Journal of Clinical Nutrition. Сніданок, особливо багатий білком і ненасиченими жирами, допомагає стабілізувати рівень цукру протягом усього дня-тому дуже важливо снідати кожен день!

Вибирати продукти з штучними підсолоджувачами

Якщо ви навмисно віддаєте вибір продуктів, в яких замість цукру додані штучні підсолоджувачі, не робіть так: дослідження, проведене в Ізраїлі, підтвердило, що штучний «цукор» підвищує рівень цукру в крові. Більш того, рівень глюкози «злітає» навіть сильніше, ніж після вживання напоїв або продуктів, що містять звичний цукор — так що ніяких «нульових калорій»!

Пити багато кави

Регулярне вживання кави в довгостроковій перспективі знижує ризик розвитку діабету другого типу — в цьому сходяться всі дослідження. Але вони ж підтверджують, що тим, у кого вже є проблеми з рівнем цукру в крові, краще відмовитися від кави, так як кофеїн може стати одним з продуктів, здатних підвищити рівень цукру в крові. Причому рівень глюкози піднімає навіть чорну каву, без вершків або цукру. Краще замініть цей напій відваром ромашки.

Часто хворіти

Це, звичайно, важко назвати звичкою, але про це важливо знати: ГРВІ, грип або просто інфекція сечових шляхів може стати тим тригером, який підвищить рівень цукру у вашій крові. Справа в тому, що хвороба — це стрес, який змушує вивільнятися відповідні гормони, що підвищують резистентність до інсуліну. І в результаті рівень цукру різко підвищується. З цієї причини важливо дотримуватися особливої дієти в дні хвороби, якщо у вас є проблеми з рівнем цукру в крові — їсти більше овочів, відмовитися від швидких вуглеводів, а також якомога більше пити.

Мало спати

Якщо ваш лікар стурбований підвищеним рівнем цукру у вашій крові, ви цілком можете додати до всіх його призначень ще одне — якомога більше спати. Дослідження, проведене фахівцями з Голландії, підтвердило, що кожна ніч, під час якої ви спите менше необхідного, підвищує резистентність організму до інсуліну на 20%. Недолік сну – це серйозний стрес, а саме регулярний стрес може стати фактором, який серйозно підвищує ризик розвитку діабету.

Курити

Куріння – огидна звичка, яка може пошкодити абсолютно всім системам вашого організму. І люди, які страждають діабетом або переддіабетом — не виняток. Дослідження, яке в 2011 році провели фахівці з Каліфорнійського політехнічного університету, показало прямий зв’язок між рівнем нікотину в крові і рівнем цукру. Крім того, куріння підвищує ризик розвитку специфічних ускладнень діабету — наприклад, серцевого нападу або ниркової недостатності.