З віком когнітивні функції неминуче знижуються. Однак є певні продукти та особливості способу життя, які можуть сповільнити цей процес. Доктор Майкл Мослі розповів, який овоч варто використати для збереження здоров’я мозку у старості. Йдеться про буряки. Це не тільки барвистий овоч, який надає кольору блюду, він пропонує безліч переваг для мозку.

«Було доведено, що буряк покращує фізичну та когнітивну працездатність, а в деяких випадках навіть допомагає спортсменам бігати швидше», – розповідає доктор Мослі.

При цьому найефективніше працює буряковий сік. Саме він позитивно впливає на когнітивні здібності та покращує швидкість прийняття рішень.

Доктор Мослі зазначає дослідження, яке показало, що когнітивні здібності у людей похилого віку, які займалися спортом і пили буряковий сік, були вищими, ніж у однолітків, які не робили того ж.

«Частина їх мозкових мереж, пов’язана з руховою функцією, стала більше схожою на таку у молодих людей. Здається, що поєднання буряків та спорту дійсно допомагає зберегти молодість мозку», – коментує доктор Мослі результати дослідження.