Поява целюліту не залежить від зайвої ваги, віку чи великої кількості швидких вуглеводів у раціоні. Єдиного способу боротьби з “апельсиновою кіркою” немає, як і необхідності її лікувати. Целюліт не є хворобою, проте багато хто вірить, що цей стан потребує лікування. Лікар клінічної лабораторної діагностики Ольга Малиновська розвіяла п’ять міфів про целюліт.

Міф перший: целюліт зустрічається лише у повних людей

“Апельсинова кірка” на тілі може з’явитися у людей будь-якої статури – як у струнких і підтягнутих, так і тих, хто не займається спортом. Наявність зайвої ваги та целюліту ніяк не пов’язана між собою, підкреслила лікар. Проте вона зазначила, що за надмірної ваги целюліт стає більш помітним.

Міф другий: з віком ймовірність целюліту стає вищою

Це також не підтверджується. “Апельсинова кірка” на тілі може з’явитися і у підлітків, і у молодих, і у людей похилого віку.

Міф третій: масаж допоможе від целюліту

За словами Ольги Малиновської, після курсу спеціального масажу шкіра і справді помітно розгладжується, проте назавжди цей ефект не збережеться. Як тільки процедура завершиться, целюліт може повернутись знову, сказала лікар.

Міф четвертий: щоб прибрати целюліт, треба їсти менше солодкого

Правильне харчування допоможе у перспективі покращити зовнішній вигляд шкіри. Однак відмова від солодкого та швидких вуглеводів не зробить у найкоротші терміни шкіру гладкою. Целюліт повністю не зникне, але може стати менш помітним, стверджує Ольга Малиновська.

“Та сама “апельсинова кірка”, яка з’являється на сідницях і стегнах, абсолютно нормальне явище для жінок. Можна зробити целюліт менш помітним, але це скоріше естетичний момент, а не питання, що стосується здоров’я”, – зазначила фахівець.

Міф п’ятий: якщо пити менше рідини, целюліт піде

Обмеження споживання води, швидше за все, посилить проблему, зробить косметичний дефект ще помітнішим, вважає Ольга Малиновська. За її словами, організму потрібна рідина, щоб усі процеси у ньому протікали нормально.

Як бути із целюлітом?

Лікувати його не потрібно, але зробити “апельсинову кірку” менш помітною все ж таки можна. Для цього потрібно змінити харчування на здоровіше, підтримувати водний режим та фізичну активність, уважніше ставитися до власного здоров’я, розповіла лікарка.