За словами лікаря, відрізнити ознаки обох станів може бути «важко».

Менопауза – це природний етап життя, який зазвичай вражає жінок та людей з маткою віком від 45 до 55 років.

Це відбувається коли рівень гормонів в організмі знижується до точки, коли менструації припиняються. Однак це також може статися в результаті деяких операцій, таких як гістеректомія, а також з генетичних причин або лікування раку.
Хоча деякі симптоми менопаузи добре відомі, зокрема жахливі припливи спека, інші менш відомі.

Деякі ознаки менопаузи можуть бути схожими на ознаки деменції.

«Для деяких жінок, які переживають менопаузу або перименопаузу – час, що передує менопаузі, коли рівень гормонів починає коливатися, а потім падати – може бути складно розрізнити, чи симптоми є результатом гормональних змін або ознакою деменції», – каже лікар-невролог Олександра Альохін.

“Мозковий туман” – назва почуття зниження розумової гостроти – може здатися схожим на деякі проблеми з пам’яттю, з якими стикаються люди з деменцією.

Читайте також:  Опалювальний сезон призводить до семи проблем зі здоров'ям

«Затуманеність мозку, спричинена гормональними змінами, є дуже поширеним симптомом менопаузи. Жінки також можуть мати проблеми з концентрацією, підбором слів, пам’яттю, багатозадачністю і поганим настроєм, включаючи тривогу. Ці симптоми можуть впливати на всі аспекти повсякденного життя та вдома: деяким людям доводиться брати відпустку через симптоми; інші скорочують свій годинник або навіть вирішують піти у відставку через вплив на їхню роботу».

Як відрізнити їх один від одного

Деменція найчастіше зустрічається серед людей старше 65 років. Якщо у когось до 65 років деменція, це називається деменцією з молодим початком.

Деменція зазвичай викликає інші помітні симптоми, як проблеми з пам’яттю.

“Хоча люди, які живуть з молодою деменцією, також можуть відчувати ці симптоми, втрата пам’яті зазвичай не є першим симптомом”, – сказала вона.

З більшою ймовірністю відбудуться зміни у зорі, просторовому сприйнятті та мовні проблеми. Члени сім’ї, друзі та колеги по роботі можуть помітити ці зміни першими, часто раніше за саму людину.

Читайте також:  Дієтологи розповіли, як запрограмувати свою психіку на схуднення за 8 кроків

Це частина процесу старіння, і вона повинна турбувати жінок тим, що є ознаками деменції.

Найбільш тривожними ознаками деменції є втрата пам’яті, що впливає на повсякденну діяльність, нездатність запам’ятати час і місце, залишення чогось і знаходження його в незвичайних місцях, труднощі із запам’ятовуванням слів при усному чи письмовому мовленні, зміни настрою, що ведуть до стресу, коли вихід у незнайомі обставини та поступова відмова від громадської діяльності.

Ці проблеми іноді можуть викликати занепокоєння серед жінок, які можуть турбуватися про те, що у них проявляються ранні ознаки деменції, стану, що характеризується втратою пам’яті, сплутаністю свідомості та труднощами у мовленні та розумінні.

«Втрата пам’яті, що виникає під час менопаузи, часто супроводжує сукупність інших симптомів менопаузи, таких як припливи, нічна пітливість, перепади настрою, занепокоєння, проблеми з сечовипусканням, сухість піхви, загальний дискомфорт, головний біль, втома та зміни менструального циклу».

Читайте також:  Лікар розповів про найважливіші добавки для чоловіків і жінок

Жуль рекомендував звернутися за медичною допомогою, якщо ви не впевнені у своїх симптомах.

Може бути складно визначити, чи спричинені симптоми перименопаузою/менопаузою, ранньою деменцією або тим і іншим, тому важливо звернутися до лікаря загальної практики, якщо у вас є проблеми.

“Вони зможуть виключити інші захворювання, що мають схожі симптоми, або направити вас на подальше обстеження”.

Інші симптоми перименопаузи та менопаузи включають:

 • Зміни менструації
 • Припливи
 • Труднощі зі сном
 • Прискорене серцебиття
 • Головні болі та мігрені, які сильніші, ніж зазвичай.
 • М’язові болі та болі в суглобах
 • Зміна форми тіла та збільшення ваги.
 • Зміни шкіри, включаючи сухість та свербіж шкіри.
 • Зниження статевого потягу
 • Сухість та біль піхви, свербіж чи дискомфорт під час сексу
 • Рецидивні інфекції сечовивідних шляхів (ІМП).