Коментуючи способи, що дозволяють уникнути болю в спині, лікар нейрохірург назвав найбільш дієвий – відмовитися від підйому важких предметів.

Способи уникнути болю в спині, які можна практикувати в звичайному житті, були названі нейрохірургом Володимиром Герасименко. Лікар констатує: щоб не зіткнутися з даною проблемою, не потрібно піднімати тяжкості.

“Найчастіша причина гострого болю в спині – підйом важких предметів. Потрібно завжди продумувати своє навантаження”, – застеріг в інтерв’ю завідувач нейрохірургічним відділенням госпіталю для ветеранів воєн №2.

Герасименко порадив мати в будинку пояс штангіста, або поперековий корсет. Їх необхідно використовувати під час діяльності, робіт, що передбачають м’язову напругу, навантаження.

Також лікар торкнувся такої проблеми, як біль у спині вранці. Герасименко пояснив, що її появі сприяє більш повільний кровообіг в хребті (це відбувається через нерухомість під час сну). Дана особливість підсилює гіпоксію і несприятливі симптоми, які проявляються як її наслідок.

За словами фахівця, уникнути болю допоможе розминка.

“Коли ми встаємо, ми повинні подолати ранковий больовий симптом – розігріти хребет, розвантажити м’язи. Коли кровообіг відновлюється, часто стає легше”, – сказав медик.