Переваги професійного масажу добре задокументовані: вони забезпечують зняття стресу, розслабляють затерплі м’язи, і заспокоюють. Але нове дослідження показує, що масаж може зміцнити відносини між парами, які роблять його один одному.

Нове дослідження, яке ще не опубліковане в рецензованому науковому журналі, було представлено на цьому тижні на щорічній конференції британського психологічного товариства в Брайтоні, Англія. У ньому брали участь 38 учасників (19 пар), які провели тритижневий курс масажу.

До і після кожного сеансу масажу, кожен з партнерів відповідав на запитання про його або її фізичному і психічному здоров’ї, а саме бадьорість, дратівливість, ясність розуму, настрій, біль, емоційну напругу і фізичну задоволеність.

Читайте також:  Поганий сон може означати дефіцит певного вітаміну

Дослідники виявили, що у обох партнерів після кожного сеансу масажу здатність справлятися зі стресом. Ці хороші результати залишалися ще три тижні після закінчення сеансу масажу. (В цілому, 74% учасників продовжували робити масаж партнера після того, як закінчили курс.)

Звичайно, той кому роблять масаж отримує свої вигоди. Але що дійсно цікаво, автори дослідження кажуть, що у обох партнерів (партнера—дарувальника і одержувача) фізична та емоційна насолода збільшувалися після кожного сеансу масажу.

Попередні дослідження показали, що пари, які працюють в парі, краще справляються зі стресом, – говорить провідний автор Саюрі Нарусе, аспірант в психології здоров’я університету Нортумбрії. Нові знахідки свідчать про те, що масаж один одного може допомогти забезпечити стабільність відносин, і може бути простим та ефективним способом поліпшення самопочуття.

Читайте також:  Будьте обережні: як біг може нашкодити вам

Не звертатись до масажиста дешевше, і це дає парам шанс експериментувати, каже Нарусе. Якщо ви не вмієте робити хороший масаж, то ми радимо Вам піти на курси масажу або скачати спеціальний додаток, який допоможе Вам. Якщо один або обидва партнери не впевнені в комфортності, це може звести нанівець потенційні вигоди, каже Нарусе.

“Це трохи схоже на приготування їжі”, сказала вона нам по електронній пошті. “Будь-хто може готувати, але не кожен зможе приготувати смачну їжу без терпіння або досвіду.”

Нарусе також зазначає, що деякі учасники не змогли знайти час на масаж у своєму щільному графіку. Але вона вважає, що це вартує часу і зусилля. “Важливо, щоб поговорити і вибрати зручний час для обох партнерів,” говорить вона. “Ми не повинні недооцінювати силу дотику”.

Читайте також:  П'ять показників здоров'я, які потрібно контролювати у сезон хвороб

Джерело: Health.com