Стопи часто є нехтуваною частиною тіла. Догляд найчастіше починається і закінчується миттям. Між тим вони теж вимагають косметичних процедур, вправ і масажу. Ми говоримо, як піклуватися про стопи.

Ванни і масаж

Повернувшись додому, даймо їм трохи відпочити. Треба прилягти на 15 хвилин з ногами, піднятими вище голови. Це поліпшить кровообіг і принесе їм полегшення. Увечері втомленим ногам не завадить тепла ванна. Наповнюємо ванну так, щоб вода сягала нам до середини литок і додаємо в неї ефірне масло евкаліпта або розмарі. 5 хвилин сидимо на краю ванни нерухомо, а потім енергійно б’ємо воду п’ятами. Якщо у нас немає в будинку масла, у воду можна додати трохи кухонної солі. Після купання протягом 3 хвилин проводимо масаж ніг (пальцями круговими рухами), потім кожен з них потискуємо в трьох місцях: на нігтьовій пластині, в суглобі і біля основи пальця. Після цієї процедури масажуємо всю ногу, починаючи від пальців у бік п’яти до щиколотки.

Щоб запобігти утворенню пухирів потрібно щодня мити ноги в теплій воді з сіллю (столова ложка солі на літр води). Потовщення потрібно протерти пемзою, а потім мити ноги сірчаним милом. Після ретельного висихання втираємо в стопи жирний крем.

А нездужання, пов’язані з потрісканими п’ятами знімає мазь з вітаміном А і зварене лляне насіння. Мочимо в ньому ноги раз на три дні протягом півгодини.

Педикюр

Кінцевою процедурою є педикюр. Нігті обрізаємо рівно, щоб не вростали в шкіру. Потім дерев’яним патичком знімаємо шкірку. Чим менше, тим краще, щоб не пошкодити матрицю нігтя. Після видалення кутикули витираємо ноги і приступаємо до обпилювання нігтів. Ми це робимо короткими мазками пилочкою в одному напрямку. Пилювання в різні боки, може пошкодити нігтьову пластину.