Терапевт Олексій Жито: у період сильних морозів можуть виникати загострення багатьох патологій, включаючи хвороби серця та легень, а також цукровий діабет.

Лікар Жито нагадав в інтерв’ю про те, що холодна зимова погода може стати важким випробуванням для багатьох людей, які мають хронічні проблеми зі здоров’ям. Зокрема, різкий перепад температур при виході надвір здатний негативно вплинути на організм у разі ішемічної хвороби серця (ІХС).

Для цього захворювання характерна погана провідність судин через скупчення в них атеросклеротичних бляшок. Холод, що змушує судини спазмувати, може стати при ІХС пусковим механізмом у розвиток небезпечних станів.

Читайте також:  Ось скільки калорій ви спалюєте під час ходьби

“Ішемічна хвороба серця має форму “холодової ішемії”: коли у людини при виході на вулицю рефлекторно спазмують судини серця і може статися інфаркт міокарда”, – пояснив Олексій Жито.

Лікар додав, що у морози можуть загострюватись і ризики порушень, асоційованих з діабетом. Такому загостренню сприяє рефлекторне посилення апетиту і підвищується кількість їжі, що з’їдається.

«Якщо у пацієнта вже були порушення вуглеводного обміну або цукровий діабет, то порушення вуглеводного обміну на цьому фоні може дуже швидко сформуватися», – констатував фахівець.

Також Жито зазначив, що у сильний холод здоров’я людини може сильно постраждати через неправильне дихання – через рот. Подібним чином можна спровокувати переохолодження дихальних шляхів та легень разом із наступними ускладненнями.

Читайте також:  Про що сигналізує хрускіт у шиї