Ферментовані продукти, серед яких квашена капуста, кімчі, кефір, кисле молоко, йогурт і комбуча, є як джерелом корисних бактерій, так і харчуванням для мікробіома. Як правило, вони доступні за ціною, тому їх може дозволити будь-яка людина. Про це розповіла кандидат медичних наук Світлана Павліченко.

За її словами, ферментовані продукти несуть користь для всіх, особливо для тих, у кого ослаблений імунітет після лікування антибіотиками, а також для дітей і літніх людей. “Це джерело вітамінів, клітковини та антиоксидантів, які сприяють правильному травленню та обміну речовин”, – пояснила Павліченко.

Фахівець рекомендує вибирати кисломолочні продукти з вмістом бактерій не менше 107 КУО/г. Цей показник слід шукати на упаковці. У меншій концентрації, за її словами, бактерії є неефективними.

Експерт також перерахувала протипоказання для вживання ферментованих продуктів. Серед них – індивідуальна непереносимість продуктів та наявність захворювань шлунка, виникненню яких сприяє підвищена кислотність.

Павліченко порадила поєднувати пробіотики з цілісним зерном, овочами та фруктами, ненасиченими жирами. При цьому потрібно обмежити або виключити з раціону доданий цукор і продукти глибокої переробки.