Чому «Арбідол», «Оцилококцинум», «Колдрекс», «Фервекс» та інші препарати не здатні лікувати застуду? Як не розхворітися і зупинити розвиток вірусу?

Чи працюють імуномодулятори?

Ефективність більшості препаратів, рекламованих в Україні як антивірусні засоби, імуномодулятори або «засоби від застуди», не підтверджена клінічними тестами, а в більшості країн світу ці ліки просто не продаються.

Наприклад, широко популярний «Арбідол» виробляється тільки в Україні і країнах СНД, тоді як американська наглядова організація Food and Drug Administration відмовилася реєструвати препарат в якості лікарського засобу в США.

Чи шкідливий «Арбідол»?

У міжнародній медичній базі Medline з 1964 року утримуються лише чотири публікації, присвячені дослідженнями препарату «Арбідол». Дві з них, датовані 2008 роком, описують вельми спірні тестування зі спірними результатами.

У сімдесятих роках в СРСР цей препарат проходив масове тестування на тисячах випробуваних, але результати так і не були опубліковані. Що могло знаходитися в них – залишається загадкою, але ніхто не виключає навіть потенційну шкоду препарату.

Чи ефективний «Оцилококцинум»?

По завіреннях виробників, гомеопатичний препарат «Оціллококцінум» містить частки печінки чарівної качки – але він розлучений в 10400 рази, що означає відсутність навіть однієї молекули діючої речовини в упаковці цього «ліки».

Існує єдине наукове дослідження цього препарату, відповідно до якого тестування на 3500 пацієнтах не показало ефективності, оскільки лише у деяких тривалість хвороби скоротилася не більше, ніж на 6 годин.

Засоби для профілактики застуди

Профілактика застудОксолінова мазь, рекомендована виробником в якості профілактичного засобу, так само не має доведеної ефективності. Не кажучи про те, що сама ідея її роботи – нанесення мазі на слизову носа, що здатна зупинити вірус – антинаукова.

Ремантадин показав ефективність виключно для боротьби з вірусом грипу А, але на застуду препарат не робить ніякого впливу. Відповідно, всі лікарські засоби на його основі не можуть лікувати або уберігати від захворювання застудою.

Фервекс і Колдрекс

Препарати на основі парацетамолу, «Фервекс», «Колдрекс», «Терафлю» і багато інших, в рекламі говорять не про лікування, а тільки про зняття симптомів захворювання. Це не дивно, оскільки в їх складі немає нічого, що здатне лікувати.

Такий звичайне лікарський засіб, як парацетамол, жодним чином не впливає на вірусні захворювання, і не здатний зупинити застуду, як багато хто думає. Крім цього, прийом препарату на ніч небезпечний для слизової шлунка.

Великі дози вітаміну С

В історії Нобелівської премії є всього одна людина, що отримав її двічі – доктор Лайнус Карл Полінг. Одне з головних переконань доктора Полінга будувалося на тому, що великі дози вітаміну С здатні лікувати застуду і підвищувати імунітет.

Полінг вважав, що прийом 3-10 гр. вітаміну С у перші дні хвороби прискорює одужання. Незважаючи на те, що теорія не отримала підтвердження, подібні дози вітаміну С є допустимими, і ви, як мінімум, можете перевірити її на собі.

Прийом вітамінів і цинку

Самі по собі вітаміни не здатні лікувати застуду, але їх недолік погіршує імунітет і підвищує ризик захворювання. Наприклад, вітамін А необхідний для функціонування імунної системи і є невід’ємною частиною боротьби з інфекцією.

Крім цього, імунну функцію організму підсилює прийом цинку. Деякі фахівці вважають, що прийом цинку в перші дні хвороби допомагає побороти вірус. Якщо щоденне дозування – 25 мг., То в перші дні застуди припустимі і 60 мг.

Велика частина антивірусних препаратів, що продаються в українських аптеках, не мають доказової бази, і є пустишками. На даний момент не існує ліків, здатних ефективно зупинити розвиток застуди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВИЛІКУВАТИ ЗАСТУДУ ЗА ОДИН ДЕНЬ?

ВІД ЗАСТУДИ ДОПОМОЖУТЬ ІНГАЛЯЦІЇ

ЗАСТУДА ПРОЙШЛА, КАШЕЛЬ ЗАЛИШИВСЯ