Коли ви чуєте, що стримувати негативні емоції шкідливо – будьте обережні з висновками. Якщо безконтрольно виражати емоції, то можна втратити набагато більше.

Давати вихід емоціям іноді потрібно. Це приносить розрядку і часто дає заряд енергії. Але вміння тримати себе в руках так само корисно, і для цього є 6 важливих причин.

Залежність від емоцій

Коли ви вихлюпує емоції безконтрольно, то поступово втрачаєте здатність стримувати їх. Новий стереотип поведінки закріплюється на рівні біохімічних процесів в нервовій системі, і вам все більше хочеться спалахнути по незначному приводу. Згодом це стане потребою, і без емоційного викиду вам буде зовсім погано: так формується залежність від емоцій.

Якщо ви постійно йдете на поводу у своїх емоцій, то ризикуєте розвитком психопатії. Біохімічний збій в нервовій системі може привести до депресії. Особливо важливо вчасно звернути увагу на надмірно емоційного підлітка, або запальної дитини. Навчайте дітей висловлювати негативні емоції безпечним для них шляхом: наприклад, у вигляді гучних рухливих ігор, танців, гри на музичних інструментах, занять спортом.

Ризик для здоров’я

Коли ви відчуваєте, що закипаєте, випустити трохи пар буде непогано. Але не потрібно давати собі волю і самовиражатися всмак. Якщо ви дозволите собі кричати і тупотіти ногами що є сил, то ризикуєте отримати інсульт, інфаркт міокарда, гіпертонічний криз. Справа в тому, що емоції енергетично дуже сильні, і великі їх порції вже не знімають стрес, а додають напруження. При сильному емоційному сплеску в кров викидається багато адреналіну, який може привести до розвитку невідкладного стану.

негативні емоції

Дурна репутація

Навіть ваші друзі не будуть довго терпіти бурю емоцій, яку ви готові генерувати регулярно. Це складно, і у кожної людини є свої проблеми, навіть якщо вона виглядає спокійно і впевнено. Що вже говорити про колег і родичів, просто знайомих. Уславитися невихованою і невитриманою людиною – не просто неприємно. Це може розірвати багато корисних соціальних зв’язків, ускладнити відносини з рідними, і навіть поставити під сумнів кар’єру. Емоційно неврівноважений чоловік – ненадійний партнер.

Втрата потенціалу дії і часу

Коли ви поринаєте в емоційний вир, то вам вже складно повернутися в нормальний ритм життя. Ви втрачаєте сили для виконання щоденних завдань, виснажуєтеся і часто відчуваєте втому. Справа все в тій же енергетичній ємності емоцій. Якщо ви направите ваші накопичені емоції в справу, зарядитесь як від акумулятора порцією енергії, то зможете гори перевернути. Психологи називають цей механізм «сублімація».

Саме такому вираженню емоцій ми зобов’язані авторам геніальних творів мистецтв.

Ви можете наробити дурниць

Це банально, але так, саме в пориві почуттів люди роблять більшість невигідних для себе кроків. Приймати рішення в гніві або великої радості – великий ризик. Велика спокуса піддатися імпульсу і потім пошкодувати про це. Добре, якщо рішення можна буде поміняти, або виправити наслідки. А якщо немає? Життя, на жаль, назад перемотати не можна.

Тому, тримайте емоції під контролем, але не стримуйте їх. Відчуваєте різницю?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 НЕГАТИВНИХ ЕМОЦІЙ І ПОЧУТТІВ, ЯКІ ВПЛИВАЮТЬ НА ЗДОРОВ’Я

ЯК ПОСТАВИТИ КРАПКУ У СТОСУНКАХ?

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО У ВАС СТРЕС