Доктор Олександр Мясников перерахував п’ять популярних на території України народних методів лікування, які на ділі є марними. В деяких випадках від такої “терапії” людині стає тільки гірше.

В Україні залишається популярним рецепт крапель для носа з соку цибулі або часнику, однак вилікувати нежить і закладеність таким чином неможливо, впевнений експерт. Кращим рішення виявиться промивання за допомогою фізрозчину або морської води. Сік зазначених овочів здатний викликати ще більше роздратування.

Прогрівання над гарячою картоплею дійсно може дещо полегшити симптоми застуди, але вилікувати недугу таким чином не вийде. Досі деякі в якості лікувального засобу застосовують керосин, в тому числі при хворому горлі, що не тільки марно, але і небезпечно для здоров’я, пояснив М’ясников.

Проти глистів деякі українці ставлять клізми з молока і часнику, але вивести паразитів це не допоможе, зате забезпечить розлад кишечника. Безглуздою лікар назвав клізму з соку капусти для боротьби з виразкою і гастритом. Такі стани зазвичай лікуються антибіотиками.