Лікар пояснив велику користь помідорів у порівнянні з огірками наявністю унікального антиоксиданту лікопіну. Лікар-терапевт і гастроентеролог Костянтин Спахов порекомендував надавати перевагу помідорам, якщо доводиться вибирати між цими овочами та огірками.

За словами лікаря, помідори «явно корисніші» і при цьому дешевші, ніж огірки. Спахов зазначив, що в огірках немає якихось специфічних корисних речовин, які б не можна було отримати з інших овочів.

Зате помідори мають ряд корисних властивостей і такий унікальний антиоксидант, як лікопін. У жодному іншому овочі такої речовини немає. Лікопін важливий для організму людини профілактикою онкології, атеросклерозу.

Причому взимку, і на початку весни, коли ще не сезон, можна купувати навіть бліді за кольором томати там все одно міститься цей антиоксидант.

Я рекомендую купувати помідори, – завив він. — Вони явно корисніші і, на щастя, зараз навіть дешевші. Що таке огірок? Він дуже добрий для тих, хто худне, тому що створює непогане почуття насичення та містить надзвичайно мало калорій. Тому для придушення апетиту його можна їсти багато. Але в огірках немає жодних специфічних речовин, які ми не могли б отримати з інших менш дорогих продуктів.