Не всі солодкі напої однаково шкідливі. Компот із чорносливу багатий поживними речовинами, корисними для здоров’я, які допоможуть запобігти багатьом захворюванням.

Отже, 7 причин, чому варто регулярно пити компот із чорносливу.

1. Допомагає у профілактиці анемії

Анемія пов’язана з низькою кількістю корисних червоних кров’яних тілець, або еритроцитів в організмі. В чорносливі міститься залізо, яке бере участь в утворенні еритроцитів.

У склянці компоту з чорносливу міститься 6 мг заліза, а це 34% рекомендованої денної норми споживання.

2. Допомагає полегшити запор

Компот із чорносливу популярний серед людей старшого віку, тому що допомагає боротися з запорами і порушеннями травлення. Однак трапляються запори в будь-якому віці. Було доведено, що сухофрукти, зокрема чорнослив, допомагають полегшити запор і налагодити кишкову перистальтику.

3. Допомагає знизити рівень холестерину

Через високий рівнень холестерину в артеріях бляшки скупчуються, у зв’язку з чим підвищується ризик інсульту або інфаркту.
Доведено, що компот із сухофруктів допомагає запобігти засміченню артерій. Знизити рівень холестерину допомагаю антиоксиданти, присутні в чорносливі.

4. Допомагає знизити ризик раку товстої кишки

Компот із чорносливу корисний у профілактиці раку. Вчені виявили, що компот із сухофруктів допомагає стримувати зростання ракової пухлини в товстій кишці.

5. Допомагає збалансувати рівень цукру в крові

Діабет

Компот з сухофруктів солодкий, але це не означає, що після його вживання рівень цукру в крові різко підвищиться. Насправді, вживання компоту із сухофруктів в помірній кількості дозволить регулювати рівень цукру в крові.

В компоті з сухофруктів міститься розчинна клітковина, яка, як виявилося, підвищує чутливість до інсуліну і знижує всмоктування цукру з продуктів харчування.

6. Допомагає знизити ризик захворювань печінки

Як показують дослідження, вживання компоту із сухофруктів дозволяє підвищити функцію печінки і запобігти захворювання печінки.

7. Допомагає запобігти остеопороз

Згідно з дослідженнями, чорнослив допомагає запобігти розрідження кісток у жінок постклімактеричного віку, схильних до підвищеного ризику остеопорозу. Комі того, як показують дослідження, чорнослив допомагає запобігти втраті кісткової маси у зв’язку з радіаційним ураженням.

Слід також зазначити, що в чорносливі міститься бор, мінерал, що зміцнює кістки.

Як приготувати компот із сухофруктів? Це зовсім не складно.

  • Видаліть кісточки чорносливу (потрібно очистити одну чашку).
  • Закип’ятіть воду. Складіть чорнослив в контейнер і додайте воду, щоб вона повністю прикрила сухофрукти.
  • Замочіть чорнослив на 12-24 годин. Після пробийте його в блендері з водою, в якій він вимачувався, до утворення однорідної суміші.
  • Процідіть суміш, щоб в ній не залишилося великих часток.
  • Додайте в суміш кип’ячену воду. Такий компот може зберігатися в холодильні тиждень.

Якщо хочете скинути вагу, потрібно пити компот із сухофруктів в помірній кількості. У склянці такого компоту міститься 182 калорії.