Шведські вчені з Університету Упсали простежили за впливом сигарет на жіночий мозок. Вміст нікотину лише в одному тютюновому виробі вже ускладнює вироблення естрогену.

Добре відомо, що жінки насилу кидають палити, ніж чоловіки, хоча, в цілому, курять рідше. І ось тепер шведські вчені отримали відповідь на питання про те, чому це може відбуватися, studyfinds.

Спостереження показали, що в одній сигареті вже міститься достатня кількість нікотину для того, щоб він впливав на таламус. Саме ця зона мозку бере участь у виробленні гормону естрогену.

Але що важливіше, таламус відповідає за регулювання поведінки людини та її емоційне тло. Як нікотин, і інші препарати наркотичного плану впливають безпосередньо на таламус, що сприяє фізичному і психічному звиканню.

Тому жінки частіше підсідають на сигарети, якщо починають курити, і з набагато більшою працею від них відмовляються.

У ході цього дослідження його автори вперше простежили за тим, як блокується механізм вироблення естрогену в мозку жінки. Їх особливо здивувало, що даний ефект досягається за допомогою лише однієї дози нікотину, що міститься в сигареті. Це ще одна причина, щоб люди відмовлялися від дуже шкідливої ​​звички.