Поява судинної сітки на носі та щоках та загальне почервоніння обличчя може бути викликано поширеним хронічним захворюванням шкіри – розацеа. Причини його розвитку у віці лікар-терапевт Мартін Скурр пояснив виданню Daily Mail.

За порадою до фахівця звернувся Норман Річардс, який мешкає в британському місті Хаддерсфілд. Він поскаржився, що з віком його щоки і ніс все сильніше червоніють, і поцікавився, чи є способи позбавитися цієї проблеми в домашніх умовах.

У відповідь на лист Скурр заявив, що симптоми, що описуються чоловіком, дуже нагадують розацеа. Це захворювання найчастіше вражає ніс і щоки, але може поширитися і інші області обличчя і тіла і навіть очі. Лікар повідомив, що характерними проявами недуги вважаються стійке почервоніння, потовщення та зміна рельєфу шкіри, а також поява схожих на вугри плям.

Скурр попередив, що розацеа не піддається повному лікуванню. Без терапії хвороба прогресує, тому може здатися, що вона зустрічається тільки у людей похилого віку, проте це не так. Насправді захворювання може розвинутись у будь-якому віці, навіть у 20 років. До групи найбільшого ризику входять люди зі світлою шкірою та блакитними очима.

За словами Скурра, досі до кінця не ясно, що саме провокує розвиток розацеа, проте серед тригерів, що призводять до загострення, фахівці виділяють захоплення засмагою, зловживання алкоголем і гострою їжею, перепади температур і стрес. Ефективне лікування захворювання включає використання антибактеріальних кремів або гелів з кислотами або речовиною івермектин у складі, проте підбирати їх повинен виключно фахівець.

На закінчення терапевт додав, що у домашніх умовах можна лише знизити чутливість шкіри, ураженої розацеа. У цьому допоможуть зміна домашнього догляду більш делікатний і виключення з нього засобів, що містять мило, спиртових тоніків і жорстких скрабів.