Незважаючи на те, що геморой відноситься до захворювань, що насправді це цілком нормальний стан людського організму. Згідно з наявною статистикою, представленої доктором медицини Стівеном Вассином, геморой у своїх початкових стадіях присутній у 8 з 10 чоловік. Тобто, можна вважати, що 80 відсотків населення нашої планети страждають даним захворюванням. Однак …

У своїх початкових стадіях геморой практично не завдає шкоди людському організму. Проблеми починаються лише тоді, коли тіло починає свербіти, відчувається свербіння в області прямої кишки, а іноді і кровотеча. Між тим, від усього цього можна позбутися, якщо дотримуватися наведених нижче порад.

Поради, як позбутися від шишок там
Вживати якомога більше їжі, збагаченою клітковиною

Відсутність такої речовини, як клітковина, часто є однією з причин виникнення запору і неправильного стільця. Відповідно, якщо організму чогось не вистачає, то його потрібно цією речовиною збагатити. А оскільки клітковина сприяє попередженню неправильного стільця, то і потрібно вживати якомога більше продуктів, нею збагачених.

Звичайно, це може стати причиною надмірного газоутворення, проте цей процес є менш болючим, порівняно з запором і, тим більше гемороєм. У день досить насичувати свій організм 25 грамами клітковини, щоб він відчував себе добре. Найбільше клітковини міститься в таких продуктах:

  • бобові: квасоля (кукурудза свіжа і консервована, горох, сочевиця тощо);
  • цільнозернові культури: рис, пластівці, вівсянка, ячмінна і перлова крупа і т. д.;
  • овочі: артишок, зелений горошок, шпинат, капуста і т. д.;
  • фрукти: персики, малина, агрус.
Випивати оптимальну кількість води

Представники медицини вважають, що випиті 6-8 склянок води в день надають сприятливий вплив на організм людини. Таким чином, не варто нехтувати правилом, відповідно до якого організм завжди повинен бути збагачений водою. Якщо хочете пити – краще не чекати, поки на це з’явиться час, а просто взяти і випити склянку води.

Постійно тримати організм в хорошій фізичній формі

Коли людина тривалий час сидить на одному і тому ж місці, у неї починає з’являтися спочатку неправильний стілець, а потім розвивається і геморой. Тому наш організм знаходиться у зворотньому взаємозв’язку між гемороєм і руховою активністю. Відповідно, для попередження цього захворювання необхідно якомога більше рухатися, займатися ходьбою, бігом або легкою атлетикою. Що стосується силових вправ, то вони можуть чинити негативний вплив на організм людини, в плані розвитку геморою, тому такими вправами можна і знехтувати.

Не вживати у великій кількості проносні засоби

Якщо вам необхідні проносні засоби, до їх вибору слід підійти особливо ретельно. Зокрема, не варто купувати препарати, які штучно стимулюють розвиток в організмі природних процесів. В цьому плані перевагу слід віддати засобам, які просто розбавляють організм великою кількістю води. Тим самим, з їх допомогою можна запобігти появі неправильного стільця, а згодом і геморою.

Здійснювати акт дефекації своєчасно

Якщо ви відчуваєте, що організм почав подавати позиви до того, що потрібно здійснити акт дефекації – не слід чекати, поки у вас буде на це час. Краще відразу зробити справу і потім вже продовжувати роботу. Всі процеси в організмі повинні проходити природно, а стримування позивів є штучним процесом.

Як можна менше тужитися

При здійсненні акту дефекації необхідно як можна менше тужитися. Саме потуги є однією з основних причин розвитку геморою, тому цим процесом не слід зловживати. Повертаючись трохи назад (до вже прочитаного) повторимося, що всі процеси в організмі людини повинні протікати природно.

І пам’ятайте, що будь-яку хворобу краще заздалегідь попередити, ніж потім намагатися вилікувати (що далеко не завжди можливо вже). Тому краще дотримуватися рекомендацій, перевіреним багатьма людьми. Незважаючи на те, що вони дуже прості, на ділі з їх допомогою можна запобігти серйозним наслідкам. Будьте здорові!