Дуже багато курців пояснюють своє небажання розлучатися з шкідливою звичкою страхом поправитися . І тепер вчені довели , що страх цей цілком обгрунтований .

Американські дослідники з Penn State College медицини з’ясували , що в перший рік після відмови від куріння середньостатистичний курець додає до 5-6 кг зайвої ваги. Але ця надбавка може бути і куди більш значною – аж до 12-13 кг , як показали спостереження . Так що побоювання курців зовсім не позбавлені підстави.
 
Дослідження показало , що багато людей відмовляються кидати курити саме через страх перед зайвою вагою , а саме куріння вони розглядають як інструмент схуднення або утримання маси під контролем. Спостереження за тими добровольцями , які все-таки погодилися на відмову від куріння , показали , що надбавка зайвої ваги спостерігалася у 53% .
 
Найчастіше вона виникає через сильний стрес , або через бажання замістити звичні сигарети з інтенсивністю “раз на годину” поглинанням будь-яких шоколадок , горішків , чіпсів і т.д. Крім того , протягом перших місяців після відмови від куріння апетит колишнього курця збільшується , хоча в довгостроковій перспективі він і повертається до норми.
 
У цьому зв’язку експерти закликають допомагати курцям , які вирішили вибрати здоровий спосіб життя , утримувати вагу під контролем. Ну а тим , хто боїться кидати курити через страх поправитися , викликаного або власним досвідом минулих років, або розповідями знайомих , потрібно пояснювати , що цю проблему можна вирішити за допомогою правильної дієти і фізичних навантажень.

Читайте також:  Відмова від цих продуктів харчування підвищує ризик деменції втричі

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛЕГКІ СПОСОБИ КИНУТИ КУРИТИ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News