Лікар Свен Готшлінг (Німеччина) вважає, що вдатися до ібупрофену можна для зняття головного болю напруженого типу або болю від спортивної травми, – але приймати його слід не більше трьох днів. Безконтрольний прийом ібупрофену пов’язаний зі смертельними ризиками, заявив він.

За словами лікаря, використовувати ібупрофен можна іноді при гострому болю. Проблема в тому, що багато людей використовують його при кожному больовому випадку – в результаті приймають його занадто довго або занадто багато, не думаючи про довгостроковий збиток. Тим часом, зазначає фахівець, будь-яка людина, яка регулярно потребує ліків від болю, повинна утримуватися від безрецептурних засобів. У тому числі від вживання ібупрофену.

“Надмірне споживання ібупрофену пов’язане з ризиком шлунково-кишкової кровотечі і пошкодження нирок. У Німеччині з кожним роком збільшується число смертельних випадків через внутрішню кровотечу в результаті використання знеболюючих”, – наводиться думка лікаря на порталі Focus online.

Готшлінг попереджає, що при використанні знеболюючих завжди є ризик розвитку звикання і залежності. Про наявність такої залежності можна говорити, якщо при негайному припиненні прийому препарату у людини з’являються симптоми синдрому відміни. Серед таких – безсоння, підвищена збудливість, дратівливість і тривога, нудота, неприємні відчуття і болі в животі, тремор, пітливість, тахікардія, підвищений артеріальний тиск, діарея.

«Ніколи не приймайте ібупрофен більше семи днів», – поділився рекомендацією експерт.

Джерело: МедікФорум